سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - الثلاثاء 13 ربيع أول 1443

(۱۳۸۰/۰۷/۲۰) خطبه های نماز جمعه خوی – ۲۰ مهر ۱۳۸۰

خطبه اول : حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا شکوری در خطبه اول نماز جمعه با دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بررسی آثار تقوی پرداخت ایشان یکی از آثار تقوی را عمران و آبادانی خواند و گفت اگر جامعه ای متقی باشد آن جامعه از نظر مسائل مادی در رفاه خواهند بود […]

خطبه اول :

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا شکوری در خطبه اول نماز جمعه با دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بررسی آثار تقوی پرداخت ایشان یکی از آثار تقوی را عمران و آبادانی خواند و گفت اگر جامعه ای متقی باشد آن جامعه از نظر مسائل مادی در رفاه خواهند بود و دلیل آن آیه :

آنچه از این آیه در مورد برکات استنباط می شود عبارت است از تمامی نعمات خداوند چه مادی چه معنوی دلیل آن هم دو بعدی بودن انسان می باشد چون انسان هم به نعمت روحانی احتیاج دارد و هم به نعمت جسمانی و اگر در دنیا مشکلاتی از نظر هدایت انسانها وجود دارد بخاطر تغذیه نادرست از نظر مادی و معنوی است و اگر بشر در هدایت تغذیه کاملی داشته باشد دیگر این مشکلات به وجود نخواهد آمد . در ادامه خطبه ایشان دلیل اینکه امروز ما در جامعه همدیگر را محکوم می کنیم و یا بیکاری و تورم وجود دارد بخاطر تقواست .


 

 

خطبه دوم :

در خطبه دوم امام جمعه محترم با اشاره به مناسبتهای هفته که اولین آن ۲۵ رجب شهادت امام موسی ابن جعفر (ع) می باشد از مردم خواست تا در مساجد و حسینیه ها حضور یافته و این مراسم سوگواری را به بهترین شکل برگزار کنند .

ایشان با اشاره به این گفته امام موسی ابن جعفر (ع) به هارون « انا امام القلوب و انت امام الحبوم » از مسئولین خواست با پیروی از اهل بیت بر قلب ها حکومت کنند و آن مسئولی واقعاً می تواند بر قلب ها حکومت کند که متقی باشد . و از نظر رفتار و کردار موسی ابن جعفری باشد . همانند امام خمینی «ره» و مقام رهبری مدظله العالی.

 

پر بازدیدترین ها

بیشتر