سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - الثلاثاء 16 شوال 1443

(۱۳۹۱/۰۴/۲۳) ۴-یادآوریهای نعمتها و پیمان خدا از مصادیق تقوای الهی

حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:بر اساس مفاد آیاتی از قرآن یادآوری و سپاسگزاری نعمتهای خداوند و پیمانی که در اثر ایمان به دین مقدس اسلام و رسولخدا از مؤمنان گرفته شده هر دو از مصادیق بارز تقوای الهی هستند. ترک غیبت در پیشگاه خدا محبوبتر از ده […]

حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:بر اساس مفاد آیاتی از قرآن یادآوری و سپاسگزاری نعمتهای خداوند و پیمانی که در اثر ایمان به دین مقدس اسلام و رسولخدا از مؤمنان گرفته شده هر دو از مصادیق بارز تقوای الهی هستند.

ترک غیبت در پیشگاه خدا محبوبتر از ده هزار رکعت نماز است

خطیب جمعه در بخش دیگر خطبه از غیبت و بدگویی دیگران بعنوان یک مرض اخلاقی اجتماعی نام برد و گفت بر اساس مفاد روایات متعدد انسان غیبت کننده اعمالش در اثر غیبت حبط می گردد و از ولایت خدا خارج و در ولایت شیطان وارد می شود. در روایتی از رسولخدا(ص) نقل شده فرمود:ترک کردن غیبت در پیشگاه خداوند محبوبتر از ده هزار رکعت نماز مستحبی است.

ویژگیهای مکتب عرفانی ملاحسینقلی همدانی

خطیب با اشاره به سالگرد رحلت فقیه عارف ملاحسینقلی همدانی گفت: آخوند همدانی از شاگردان برجسته مرحوم شیخ انصاری بود و بعد از استاد به تدریس خارج فقه اصول پرداخت و صاحب الذریعه او را از اکابر فقهای شیعه نام می برد.

او ادامه داد، تعبد بر شریعت نبوی ، تأکید بر اسلام شناسی و خودشناسی ، عدم غفلت از رسالتهای اجتماعی از ویژگیهای برجسته عرفان آخوند همدانی می باشند و اظهار داشت حضرات آیات شیخ محمد بهاری ، سیداحمد کربلایی ، سید مرتضی کشمیری ، میرزا جواد تبریزی ، سیدجمال الدین اسدآبادی ، حضرت امام خمینی و آیه ا… بهجت از تربیت یافته گان این مکتب عرفانی می باشند.

سی سال است استکبار مارادرمقابل تحریم واکسینه کرده است

 

خطیب جمعه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع شرکت کنندگان در اجلاس جهانی زنان وبیداری اسلامی گفت :پیام مهم ولی امر مسلمین به جنجالهای اخیراستکبار جهانی علیه ایران اسلامی وتحریم نفتی این بود که آنان نمی فهمند که سی سال است ما رادرمقابل تحریم واکسینه کرده اند، مقام معظم رهبری از زنان نخبه جوامع اسلامی خواستند جهت خنثی سازی فعالیتهای یکصد ساله فرهنگ غربی تلاش کنند تا هویت اسلامی را به زن مسلمان برگردانند.

 

نخبه گان بیداری در ام القرای جهان اسلام

 

هفته جاری ایران اسلامی پذیرای هزار و دویست نفر از زنان نخبه از ۸۵کشور جهان بود آنان در واقع نمایندگان بیداری اسلامی در منطقه وجهان بودند که در زمینه مسائل مبتلا به جهان اسلام یعنی تفکرو اندیشه اسلامی، بیداری اسلامی ، نقش زنان در بیداری اسلامی ، فرصتها و تهدیدها و راهکارها،دستاوردها ،مطالبات و خانواده در اسلام به بحث وبررسی پرداختند.