جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - الجمعة 11 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۱/۰۵/۱۰) ۱۷-جلسه شورای فرهنگ عمومی

حجهالاسلام شکوری امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی خوی در جلسه این شورا که در ماه رمضان تشکیل گردید موضوع محاصره اقتصادی و راههای مقابله با آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. وی با اشاره به زمینه ها و انگیزه های استکبار جهانی در محاصره اقتصادی ایران اظهار داشت شکست تمامی طرح […]

حجهالاسلام شکوری امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی خوی در جلسه این شورا که در ماه رمضان تشکیل گردید موضوع محاصره اقتصادی و راههای مقابله با آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

وی با اشاره به زمینه ها و انگیزه های استکبار جهانی در محاصره اقتصادی ایران اظهار داشت شکست تمامی طرح های مهار انقلاب اسلامی از قبیل انزوای سیاسی ایران ، طرح سازش اعراب و اسرائیل ، شکست حمله اسرائیل به جنوب لبنان و تهدید شدن موجودیت اسرائیل از ناحیه جریان بیداری اسلامی در منطقه و مورد تهدید قرار گرفتن منافع نامشروع غرب و اروپا در منطقه در اثر سقوط حاکمان وابسته عرب یکی پس از دیگری تهت فشار قرار گرفتن نوع حاکمان کشورهای غربی و اروپایی بویژه حاکمان آمریکا از سوی صهیونیسم بین الملل و در نهایت ناامید شدن غرب از انعطاف پذیری و تسلیم ایران در برابر باج خواهی های استکبار از عوامل اصلی اقدام استکبار جهانی بر محاصره اقتصادی ایران است.

وی در زمینه راه های مقابله با این محاصره اظهار داشت مقام معظم رهبری موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح فرمودند که از طریق مردمی کردن فساد، کاهش وابستگی به نفت ، حرکت بر اساس برنامه از جمله روشهای پیاده کردن اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام معظم رهبری بر شمردند.

وی ادامه داد اقتصاد مقاومتی نیاز به مقدمات و زمینه سازی های لازم دارد که مسئولیت همه مراکز فرهنگی تبلیغی ، سیاسی و اجرایی و قانون گزاری جامعه در این زمینه مضاعف و سنگین است که این مقدمات را فراهم سازند.

نائب رییس مدیریت حوزه های استان در ادامه تبلیغ فرهنگ صرفه جویی و دوری از اصراف ، حمایت عملی مسئولان از سرمایه گزاریهای کلان ، توسعه و گسترش فرهنگ جهادی و بسیجی ، فرهنگ سازی برای اجرای اقتصاد مقاومتی ، مهار کرددن فعالیتهای داخلی عوامل دشمنان ، توجه جدی به تعهد و تخصص در مدیریتها و در نهایت برخورد جدی با مدیران خاطی از جمله مقدماتی هستند که باید مورد عنایت ویژه قرار بگیرند.

{vsig}farhang{/vsig}