سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - الثلاثاء 16 شوال 1443

(۱۳۹۱/۰۵/۲۰) پویایی و انعطاف پذیری و آسان بودن احکام اسلام از جمله زیبایی های دین مقدس اسلام است

حجه الاسلام شکوری در اجتماع دانش آموزان ممتاز شمال استان(مقطع دبیرستان) تحت عنوان طرحی در مسیر فردا در پادگان حر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوی بحثی را با موضوع زیبایی های دین مطرح کردند. وی با نقل روایتی از امام رضا(ع) اظهار داشت آن بزرگوار می فرماید برای مردم زیبایی های کلام ما را بیاموزید […]

حجه الاسلام شکوری در اجتماع دانش آموزان ممتاز شمال استان(مقطع دبیرستان) تحت عنوان طرحی در مسیر فردا در پادگان حر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوی بحثی را با موضوع زیبایی های دین مطرح کردند.

وی با نقل روایتی از امام رضا(ع) اظهار داشت آن بزرگوار می فرماید برای مردم زیبایی های کلام ما را بیاموزید چون اگر مردم زیبایی های کلام ما را بفهمند حتما از ما پیروی می کنند.

وی ادامه داد برای درک هر چه بهتر زیبایی های دین مقدس اسلام لازم است با مقایسه کردن آن با سایر مکاتیب و ادیان آسمانی مورد بررسی قرار بدهیم.

وی گفت یک وقت این است که ما دین اسلام را با سایر ادیان آسمانی منسوخه مورد مقایسه قرار بدهیم همانند مسیحیت و یهودیت

در این صورت خواهیم دید که آن ادیان ضمن اینکه بوسیله اسلام نسخ شده اند دارای نسخ های متعدد دیگری نیز هستند که دین اسلام از آنها مبرا است از قبیل :

۱-اکثر احکام آن ادیان تحریف شده هستند که در طول ادوار مختلف تاریخی پیروان آنها موضوعات جدیدی را اضافه کردند بطوریکه دستورات اصلی آنها کاملا از بین رفته است.

۲-نوع ادیان آسمانی در محاصره استعمارگران و دانشمندان هوسران غربی و اروپایی قرار گرفته و از صحنه زندگی بشر خارج شده اند.

۳-هیچ کدام از احکام فعلی آنها از نظر منطقی قابل دفاع نمی باشند در این زمینه لازم به یادآوری است که موضع گیری و اتهامات نوع دانشمندان و سیاستمداران لائیک غربی و اروپایی علیه ادیان آسمانی مربوط به مسیحیت و یهودیت تحریف شده می باشد نه دین مقدس اسلام چون آنها با معارف دین اسلام اجنبی هستند.

دیگر اینکه ما دین مقدس اسلام را با مکتب های غیر آسمانی مورد مقایسه قرار بدهیم که ساخته و پرداخته دست بشر می باشند مانند مارکسیسم و سایر مکتب های غربی و اروپایی

در این زمینه لازم به یادآوری است که تجربه حدود ۲۰۰ ساله بشر غربی و اروپایی و سایر ملل جهان نشان می دهد که هیچ کدام ازاین مکتب ها توان مدیریت موفق بشر را ندارند به چند دلیل:

۱-این مکتب ها به دلیل بشر ساز بودن محدود و ناقص هستند

۲-مارکسیسم پس از هفتاد سال حکومت جابرانه بر بخش مهمی از جهان از میان رفت و سایر مکتب های غربی نیز در حال فروپاشی و نابودی هستند که قیام های اخیر مردم کشورهای غربی و اروپایی نشانگر این مدعا می باشد.

۳-بیداد گری و ستم پیروان و مروجان این مکتب ها جهان را برای بشریت به جهنم تبدیل کرده است

۴-بشر از این مکتب ها کاملا سرخورده شده است و دنبال یک ناجی می گردد

۵-بر سایه این مکتب های ساخته دست بشر فضائل و ارزشهای انسانی جای خود را به فساد و تباهی داده است

در مقابل دین مقدس اسلام دارای ویژگیها و خصوصیات بارز و منحصر به فردی است که امروز جای خود را در جهان باز کرده و در صحنه بین الملل صحنه گردانی می کند و استکبار را به وحشت انداخته است و از جمله زیبایی های دین مقدس اسلام عبارتند از:

جامعیت احکام آن ، پویایی و انعطاف پذیری، سادگی و آسان بودن احکام آن ، ایجاد انگیزه داخلی در انسانها برای انجام وظایف و تکالیف فردی و اجتماعی، عدالت محوری ، ظلم ستیزی، تکیه بر ارزشهای اخلاقی ، حراست از کرامت انسانی و در نهایت مبارزه و از میان بردن تبعیضات نژادی و محور قرار دادن تقوا و پاکی