سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - الثلاثاء 23 شوال 1443

(۱۳۹۱/۰۶/۲۴) ۳۲-شیعیان حواریون اهل بیت(ع) هستند

حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران جمعه به رعایت کردن تقوی الهی گفت: خداوند از زبان حضرت عیسی(ع) در قرآن نقل می کند که در برابر درخواستهای فوق العاده و غیر عادی پیروان و حواریون خود خطاب به آنان فرمود: اتقوا الله ان کنتم مؤمنین . وی در ادامه اظهار داشت امام صادق(ع) […]

DSC 0779-640

حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران جمعه به رعایت کردن تقوی الهی گفت: خداوند از زبان DSC 0779-640حضرت عیسی(ع) در قرآن نقل می کند که در برابر درخواستهای فوق العاده و غیر عادی پیروان و حواریون خود خطاب به آنان فرمود: اتقوا الله ان کنتم مؤمنین .

وی در ادامه اظهار داشت امام صادق(ع) فرمود: حواریون حضرت عیسی شیعیان او بودند و شیعیان ما نیز حواریون ما هستند که پیوسته از ما یاری کرده، جنگ نموده، دچار عذاب و شکنجه شده و در شهرها آواره گشته اند خداوند از جانب ما به آنان جزای خیر بدهد.

فاجعه دردناک صبرا و شتیلا در سینه تاریخ خواهد ماند

مسئول شورای فرهنگ عمومی در ادامه خطبه با اشاره به مناسبتهای هفته گفت: ۲۶ شهریور مصادف با سالگرد قتل عام فلسطینیان مظلوم در دو اردوگاه صبرا و شتیلا توسط صهیونیستها ی جنایتکار و غاصب است که نزدیک به چهار هزار نفر قتل عام شدند یکی از خبرنگاران غربی می نویسد :… فلسطینیان را شکنجه می کردند ،چشمهایشان را در می آوردند، زنده زنده پوستشان را می کندند ، شکمها را پاره می کردند، بچه ها را از وسط دو شقه می کردند و مغزشان را به دیوار می کوبیدند لذا این جنایات بعنوان سند رو سیاهی صهیونیستها و حامیان آنها باید در سینه تاریخ بماند.

توهین به مقدسات اوج انحطاط فرهنگ غربی

حجهالاسلام شکوری با محکوم کردن توهین به پیامبر بزرگوار اسلام در آمریکا گفت: این جسارت بی ادبانه در شرایطی صورت گرفت که بیداری اسلامی به روند تکاملی خود استمرار می بخشد آمریکائیان به شکست خود در مقابله با مقاومت اسلامی اعتراف کردند و اجلاس ۱۶ غیر متعهد ها با موفقیت تمام در ایران اسلامی برگزار گردید و در سالگرد ۱۱ سپتامبر صورت می گیرد که رییس جمهور سابق آمریکا از آن بعنوان آغاز جنگ های سلیبی یاد کرد. وی ادامه داد این قبیل اقدامات احمقانه تازگی ندارد اسلاف دشمنان اسلام همانند یهودیان بنی النضیر ، بنی قریضه، کفار و مشرکان مکه همانند ابوسفیان ، ابوجهل و ابولهب نیز حتی در عصر رسولخدا چنین جسارتهایی را می کردندلکن خدا اراده کرده اسلام جهانی شود.

تقویت دین فلسفه وجوب حج

خطیب جمعه با اشاره به آغاز هفته حج به تبیین نقش و جایگاه حج از دیدگاه آیات و روایات پرداخت و گفت امیرمؤمنان می فرماید: خداوند حج را برای تقویت دین واجب فرمود.رسولخدا می فرماید: کسیکه حج را ترک کند با اینکه توانایی دارد کافر محسوب می شود .وی از زحمات و تلاش های سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری مدظله از بابت سامان دهی امورات حج تقدیر و سپاسگزاری کرد.