یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - الأحد 11 ربيع أول 1443

(۱۳۹۱/۰۶/۳۱) ۳۶-درمان دردهای بشر در قرآن است(خلاصه خطبه)

درمان دردهای بشر در قرآن است حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی با دعوت نمازگزاران جمعه به رعایت تقوی الهی گفت: خداوند از مسلمانان میخواهد در تعامل با قرآن تقوا داشته باشند و از احکام آن پیروی نمایند. خطیب با نقل روایتی از امیرمؤمنان(ع) گفت: امام می فرماید:درمان دردهای خود را از قرآن بخواهید، در سختی […]

DSC 0566 624 939 90

DSC 0566 624 939 90

درمان دردهای بشر در قرآن است

حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی با دعوت نمازگزاران جمعه به رعایت تقوی الهی گفت: خداوند از مسلمانان میخواهد در تعامل با قرآن تقوا داشته باشند و از احکام آن پیروی نمایند.

خطیب با نقل روایتی از امیرمؤمنان(ع) گفت: امام می فرماید:درمان دردهای خود را از قرآن بخواهید، در سختی ها ازآن یاری طلبید و در قرآن درمان بزرگترین بیماریها یعنی کفر ، نفاق ، سرکشی و گمراهی وجود دارد.

 

انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسلهای بعدی رسالتی سنگین

حجهالاسلام شکوری با تبریک هفته دفاع مقدس به وجود آمدن اعتماد به نفس، شکوفایی خلاقیتها، بوجود آمدن تفکر و اندیشه بسیجی، رشد باورهای دینی و فضائل اخلاقی، رسوا شدن دشمنان، آزمون کارآمدی نظام ، شکسته شدن ابهت پوشالی استکبار ، تثبیت نظام جمهوری اسلامی، گسترش وحدت و انسجام ملت ایران و در نهایت بوجود آمدن بیداری اسلامی در منطقه را از جمله آثار و برکات دفاع مقدس برشمرد.

وی در ادامه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسلهای بعدی را از جمله رسالتهای سنگین و از وظایف مهم انقلابی ملت ایران و مسئولان نظام جمهوری اسلامی نام برد.

 

چرا به اصطلاح خادم الحرمین توهین به رسول الله را محکوم نکرد؟

مسئول شورای فرهنگ عمومی با محکوم کردن هتک حرمت رسولخدا در دو کشور آمریکا و فرانسه اظهار داشت این توهین احمقانه عمق کینه استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل ، نفاق تعدادی از حاکمان کشورهای عربی، به بن بست رسیدن فرهنگ منحط غربی، هوشیاری ، عظمت و انسجام مسلمانان جهان را آشکار ساخت.

وی ادامه داد بسی جای تأسف است که حاکمان عربستان سعودی که خود را خادم الحرمین معرفی می کنند ولی با بی شرمی تمام حتی یک جمله علیه این توهین مطرح نکردند و این در حالی است که به کشور بحرین لشکرکشی کرده و برای براندازی مقاومت اسلامی علیه کشور سوریه با آمریکا و اسرائیل هم داستان شده است.

 

پر بازدیدترین ها

بیشتر