یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - الأحد 11 ربيع أول 1443

(۱۳۹۱/۰۷/۱۶) ۴۵-حجهالاسلام شکوری:پست کهن ترین و گسترده ترین نوع ابزار ارتباطی در میان کشورها و ملتها می باشد

حجهالاسلام شکوری در جمع مسئولان و مدیر کل اداره پست و کارکنان آن و با حضور تعدادی از مدیران شهرستان به مناسبت ۱۷ مهر روز جهانی پست اظهار داشتند پست کهن ترین و گسترده ترین نوع ابزار ارتباطی در میان کشورها و ملتها می باشد که همچنان با قدرت تمام به رسالت خود استمرار می […]

حجهالاسلام شکوری در جمع مسئولان و مدیر کل اداره پست و کارکنان آن و با حضور تعدادی از مدیران شهرستان به مناسبت ۱۷ مهر روز جهانی پست اظهار داشتند پست کهن ترین و گسترده ترین نوع ابزار ارتباطی در میان کشورها و ملتها می باشد که همچنان با قدرت تمام به رسالت خود استمرار می بخشد.

وی با اشاره به اهداف پست در ایران اسلامی اظهار داشتن سابقه پست در ایران به عنوان یک تشکیلات در دوران امیرکبیر راه اندازی شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۷ شرکت پـسـت جـمـهوری اسـلامـی ایـران در قالب شرکت دولتی سازمان دهی شد و وظایف زیر را دنبال می کند.

 

مطالعه در جهت شناخت نیازهای پستی جامعه و تأمین آنها

تهیه و تنظیم برنامه‌های جامع جهت انجام خدمات پستی

در سراسر کشور و نظارت و هماهنگی در حسن اجرای آنها 

تأسیس و گسترش واحدهای پستی و بهره برداری از آنها

تهیه و انتشار تمبر و اوراق بهادار پستی برای مصارف جاری

 

وی در ادامه با اشاره به نقش تاریخی پست اظهار داشت ایجاد ارتباط و تعامل میان حکومتها و ملتها در طول تاریخ ، توسعه و گسترش علوم و فنون و صنعت کشورها در بخش های اساسی از طریق نقل و انتقالات پستی به وجود آمده است .

 

وی ادامه داد بالا رفتن سطح وسایل ارتباطی نتوانسته پسـت را از صـحنـه رقابت خارج سازد و گفت اعتماد و اطمینان مردم یکی از بزرگترین سرمایه های تـاریخـی و مـلی پـست در نظام جمهوری اسلامی است.

 

وی گفت: یکی از ویژگیهای پست در ایران رشـد و توسعه آن هماهنگ با گسترش نیازمندیهای جامعه می باشدو خدمات نیروهای پستی به جامعه همانند تابش نور خورشید است همه بصورت مستمر از آن استفاده می کنند لکن از شـدت ظهور خفاء پیدا کرده است.

 

حجهالاسلام شکوری در پایان سخنان خود با قدردانی از زحمات و تلاشهای کارمندان و کارکنان خدوم و زحمت کش اداره پست گفت: از جمله بی مدعاترین نیروهای جامعه می باشنـد که در گـمـنامـی این همه خـدمـات رسـانـی مـی کـنـنـد

 

پر بازدیدترین ها

بیشتر