پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - الخميس 15 ربيع أول 1443

(۱۳۹۱/۰۷/۲۱) ۴۷-فساد اخلاقی جوامع غربی را به سرنوشت قوم لوط مبتلا خواهد ساخت(خلاصه خطبه)

فساد اخلاقی جوامع غربی را به سرنوشت قوم لوط مبتلا خواهد ساخت حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی ضمن توصیه نمازگزاران جمعه به رعایت تقوا بخشهایی از داستان قوم لوط را با استناد به آیات و روایات مورد بررسی قرار داد و گفت فساد اخلاقی عامل اصلی غضب خداوند بر این قوم سرکش بود که منجر […]

فساد اخلاقی جوامع غربی را به سرنوشت قوم لوط مبتلا خواهد ساخت

حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی ضمن توصیه نمازگزاران جمعه به رعایت تقوا بخشهایی از داستان قوم لوط را با استناد به آیات و روایات مورد بررسی قرار داد و گفت فساد اخلاقی عامل اصلی غضب خداوند بر این قوم سرکش بود که منجر به هلاکت و نابودی آنان شد.

وی ادامه داد گسترش فساد اخلاقی و قانونی شدن هم جنس بازی در بعضی از کشورهای غربی روزی آنان را به سرنوشت قوم لوط مبتلا خواهد ساخت علائم و نشانه های آن قابل مشاهده است.

 

رسالت نخبگان جامعه از دیدگاه ولی امر مسلمین

خطیب جمعه با اشاره به سفر مقام معظم رهبری مد ظله العالی به خراسان شمالی و تقدیر از استقبال تاریخی مردم گفت:ضرورت دارد ابعاد مختلف این سفر بویژه بیانات و مواضع داخلی و بین المللی رهبری، پیامهای عملی این سفر به کارگزاران نظام ،استقبال پرشور مردم و خنثی شدن تبلیغات و جنگ روانی استکبار علیه نظام را تحلیل گران مورد تحلیل و بررسی قرار بدهند.

وی اظهار داشت شناخت نقاط قوت و ضعف ، برنامه ریزی متناسب با شرایط ،رصد کردن حرکت بسوی هدف و آگاه سازی مردم از نقشه راه و خطرهای پیش رو را از جمله وظایف و رسالتهای نخبگان جامعه از دیدگاه ولی امر مسلمین برشمرد.

 

ساز و برگ رسیدن به قله پیشرفت

خطیب ادامه داد مقام معظم رهبری با خطاب به مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ارزیابی دقیق از اوضاع کشور بدون شعار زدگی ،داشتن اراده راسخ، دارا بودن بر امید و نشاط و در نهایت کار و تلاش توام با هوشیاری را از جمله ساز و برگهای لازم برای حرکت پرشتاب بسوی قله پیشرفت کشور برشمرد.

 

فرهنگ سازی اولویت استاندارد

رییس شورای فرهنگ عمومی با اشاره به ۲۳ مهر روز جهانی استاندارد انجام تحقیقات، تدوین استاندارد ها، بالا بردن کیفیت تولیدات داخلی، کنترل کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی را از جمله رسالتهای سازمان ملی استاندارد کشور برشمردو ادامه داد تطبیق دادن ضوابط استاندارد با فتاوای فقها و منابع اسلامی و ایجاد فرهنگ عمومی و فراگیر در زمینه رعایت مقررات استاندارد در جامعه از جمله اولویتهای سازمان استاندارد و سایر متولیان فرهنگی و علمی جامعه می باشد.

 

 اولیا و مربیان وظایف سنگینی بر عهده دارند

رییس حوزه علمیه خوی با تبریک هفته اولیا و مربیان اظهار داشت انجمن اولیا و مربیان متجاوز از ۱۶ وظیفه و مسئولین سنگین بر عهده دارد که اجرایی شدن آنها نقش سرنوشت سازی در رشد و پیشرفت علمی و تربیتی دانش آموزان خواهد داشت.

وی ادامه داد انتظار این است که اعضای محترم انجمن بویژه متولیان آموزش و پرورش با این وظایف سنگین با تعارفات و تشریفات سطحی و صوری برخورد نکنند.  

 

پر بازدیدترین ها

بیشتر