پنج شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - الخميس 10 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۱/۰۸/۱۲) ۵۷-ایجاد اختلاف خیانت به کشور است)(خلاصه خطبه)

روزی تمامی انسانها جهت حسابرسی برانگیخته خواهند شد حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی در خطبه های نماز جمعه این هفته با توصیه نماز گزاران به رعایت تقوا گفت:خداوند در قرآن می فرماید ای مردم از عذاب پروردگارتان بترسید که زلزله رستاخیز امر عظیمی است. وی در ادامه گفت:در آیات متعدد قرآن حالات و ویژگیهای زلزله […]

روزی تمامی انسانها جهت حسابرسی برانگیخته خواهند شد

حجهالاسلام شکوری امام جمعه خوی در خطبه های نماز جمعه این هفته با توصیه نماز گزاران به رعایت تقوا گفت:خداوند در قرآن می فرماید ای مردم از عذاب پروردگارتان بترسید که زلزله رستاخیز امر عظیمی است. وی در ادامه گفت:در آیات متعدد قرآن حالات و ویژگیهای زلزله در آستانه قیامت بیان شده است برانگیخته شدن مردم برای حسابرسی ،بوجود آمدن حالت مستی در انسانها از شدت ترس،فراموش کردن زنان کودکان شیرخواره خویش و سقط جنین زنان از شدت فشار از آنجمله می باشند.

 

جواز غیبت و بدگویی علیه بدعت گذار در دین

خطیب در بحث مستثنیات غیبت اظهار داشت از جمله کسانی که غیبت و بدگویی علیه آنان جایز است بدعت گذاران در دین هستند یعنی کسانیکه چیزی را که جزو دین نیست در دین داخل بکنند. وی با نقل حدیثی گفت:رسولخدا(ص) فرموده اگر بعد از من بدعتگذاری را دیدید از او بیزاری جویید و به او دشنام دهید و به او بد بگویید تا نتواند به فساد در اسلام طمع کند و مردم از او دوری کنند و بدعتهای او را یاد نگیرند.

 

امام جانشین خدا و پیامبر اوست

مسئول شورای فرهنگ عمومی با تبریک عید سعید غدیر گفت بر اساس مفاد روایات متعدد امام جانشین خدا و رسول او ،امین خدا در میان خلق،حجت او بر بندگان وی و مجری دستورات و فرامین الهی در کره زمین است.خطیب گفت:رسولخدا(ص) فرمود:روز غدیر با فضیلت ترین اعیاد امت من است.وی وجوب اطاعت و پیروی از ولایت اهل بیت و در عصر غیبت پیروی از ولی امر مسلمین را از جمله پیام های غدیر برشمرد.

 

ایجاد اختلاف خیانت به کشور است

خطیب با اشاره به هشدار ولی امر مسلمین به مسئولان و رؤسای قوا مبنی بر اینکه از امروز تا روز انتخابات هر کسی بخواهد از احساسات مردم در جهت اختلافات استفاده کند قطعا به کشور خیانت کرده است گفت:این هشدار به تمامی کسانی است که به نحوی صاحب تریبون و جایگاهی در کشور هستند و یا صاحب رسانه و مطبوعات می باشند همه ما وظیفه داریم در مقام عمل ولایت مداری خود را اثبات کرده و خوراک تبلیغاتی برای دشمنان درست نکنیم.

 

آمریکا شکست خورده میدان مبارزه با ملت ایران

حجهالاسلام شکوری در بخشی از خطبه دوم گفت: پنج مناسبت مهم هفته جاری مربوط به جنایات آمریکا علیه ملت ایران است .او گفت آمریکا شکست خورده ۶۰ سال مبارزه علیه ملت ایران است .وی برچیده شدن حکومت پهلوی،خنثی شدن توطئه های ۳۳ سال پس از پیروزی،بیداری اسلامی در منطقه،سقوط حاکمان مورد حمایت آمریکا در خاورمیانه و شمال آفریقا،ذلت رژیم اشغالگر قدس و به وجود آمدن جنبش والیسترید در غرب و اروپا را از جمله نتایج این شکست مفتضحانه برشمرد.