دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - الإثنين 19 ربيع أول 1443

(۱۳۹۱/۱۰/۰۹) ۷۴-یکی از شگردهای استکبار جهانی فتنه انگیزی است

حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی در همایش گرامیداشت حماسه ۹ دی ماه که با حضور استاندار محترم و جمعی از مسئولان ،نخبگان و اقشار مختلف مردم خوی تشکیل شده بود فتنه از دیدگاه امیرمؤمنان(ع) را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد . وی اظهار داشت امروز یکی از شگردهای استکبار جهانی در ارتباط با […]

حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی در همایش گرامیداشت حماسه ۹ دی ماه که با حضور استاندار محترم و جمعی از مسئولان ،نخبگان و اقشار مختلف مردم خوی تشکیل شده بود فتنه از دیدگاه امیرمؤمنان(ع) را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد .

وی اظهار داشت امروز یکی از شگردهای استکبار جهانی در ارتباط با جهان اسلام فتنه انگیزی است که از آنجمله است :تـحریک اقـوام و پـیـروان مـذاهـب عـلیه یـکدیـگر،سازماندهی جریانهای تکفیری در کشورهای اسلامی،راه اندازی جریان شیعه هراسی در میان مذاهب دیگر،تحریک حاکمان کـشورهای اسلامی علیه همدیـگر.

وی ادامه داد فتنه از دیدگاه امیرمؤمنان(ع) عبارت است از ترفـند سـیاسی اجـتمـاعی کـه از آمـیزش حـق و بـاطـل و پنهان نمودن باطل در پوسته حق با هدف اغـفال و فریفـتن مـردم بـرای رسـیدن بـه مقـاصد شـوم طـراحـی می شـود.

وی ادامه داد فتنه ها علل و عوامل مختلف دینی و مذهبی ،اخلاقی ،اجتماعی ،اقتصادی ،سیاسی و خارجی دارند.

مسئول حوزه علمیه خوی با قرائت روایتی از رسول خدا اظهار داشت آن بزرگوار خطاب به امیرمؤمنان(ع) می فرماید خداوند بر تو جهاد و مبارزه با فتنه گران مکلف ساخته بطوریکه جهاد و مباررزه با مشرکان را بر من ضروری دانسته است.

امیرمؤمنان(ع) از پیامبر می پرسد فتنه گرانی که من با انها خواهم جنگید چه کسانی هستند پیامبر فرمود:قَـوْمٌ یَـشـْهَـدوُنَ اَنْ لا اِلـهَ الّـا اللهُ وَانّی رَسُولُ اللهِ وَ هُمْ مُخالِفونَ لِلسنَّهِیعنی کسانی هستند که به وحدانیت خدا و رسالت من شهادت می دهند اما مخالفت با سنت می کنند .

مسئول شورای فرهنگ عمومی با اشاره به عوامل و ریشه های فتنه اظهار داشت امیرمؤمنان می فرماید:دنیا دوستی اساس تمامی فتنه ها است که دارای جلوه های متعددی است از قبیل:خود پرستی یعنی خود را حق دیدن،کبر یعنی خود را برتر از دیگران شمردن،ترس از دست دادن زندگی مرفه دنیا،لجاجت و یک دندگی در مقابل حق،کینه توزی امیرمؤمنان(ع) فرمود: سَبَبُ الْفِتَنِ اَلْحقِدُ

وی در ادامه با اشاره به ابزار فتنه گران اظهار داشت استخدام چهره هایی که در جامعه از موقعیت اجتماعی و محبوبیت برخوردارند،بکارگیری بهترین شعارها با توجه به مشکلات جامعه مانند دفاع از حقوق مردم – حمایت از آزادی- مقابله با فقر- مبارزه با ثروت اندوزی – دفاع از عدالت- حمایت از پیشرفت جامعه،کوبیدن بی امان حاکمیت و نادیده گرفتن تمامی امتیازات آن،استفاده ازهمه ابزارها برای ایجاد اراده و حرکت در مردم،سوء استفاده از بی بصیرتی عده ای از مردم.

مسئول ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد مهمترین مسئله ای که در زمان فتنه ، افراد جامعه را از افتادن در ورطه ی هلاکت حفظ می کنـد و در مسـیر حـق اسـتوار و ثابـت قدم مـی دارد ،شناخت حق است و برای شناخت حق ابتدا باید ملاک حق را شناخـت.علت بسیاری از انحرافات این است که اشخاص ملاک حق قرار می گیرند،درنتیجه با انحراف اشخاص از مسیر واقعی حق ، امر بر دیگران مشتبه می گردد.

لذا امیرمؤمنان می فرماید: اَلْحَقُّ لایُعْرَفُ بِالرِّجالِ إعْرِفِ الْحَقَّ تَعْرِفِ اَهْلَهُ حق به واسطه اشخاص شناخته نمیشود ،خود حق را بشناس پیروان آن را خواهی شناخت .

امام جمعه خوی در پایان سخنان خود اطاعت و پیروی از رهبری را عامل و رمز موفقیت اساسی در مقابل فتنه ها برشمرد و اظهار داشت قوام یک جامعه بـه رهـبری آن اسـت وبـرای اینـکه جـامعه بتـواند در مقابل خطرهای داخلی وخارجی آسیب ناپذیر باشد باید تمامی افراد حول محور امام و رهبرخودگرد آمده و او را و یاری کـننـد.لذا امیرمؤمنان می فرماید: بر خود لازم شمارید آنچه را که پیوند امت اسلامی بدان استوار وپایه های طاعت بر آن پـایـدار اسـت.

وی ادامه داد در فتنه سال ۸۸ تمامی موضوعات و عناوینی که مطرح شد قابل مشاهده هستند که در یک جبهه تمامی کسانی که از مسیر حق برگشته و از گذشته خود پشیمان و نادم بودند و تمامی جریانهای سیلی خورده از انقلاب و نظام از قبیل سلطنت طلبان،منافقان،کمونیستها ،بهائیان به اضافه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی قرار داشتند و در مقابل آنها ملت متعهد ،ولایت مدار و وفادار ایران اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری مد ظله العالی

 

 

 

 

 

 

 

پر بازدیدترین ها

بیشتر