یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - الأحد 21 شوال 1443

(۱۳۹۱/۱۲/۱۱) ۸۵-کمیته امداد از میراثهای جاویدان حضرت امام ره است(خلاصه خطبه)

تجسس از عیبهای دیگران از رذایل اخلاقی حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی با مورد بررسی قرار دادن موضوع عیبجویی و تجسس از ضعفهای دیگران گفت:رسولخدا(ص) می فرماید:ای گروهی که به زبان اسلام آورده اید ولی ایمان به دلتان نفوذ نکرده مسلمانان را نکوهش نکنید و دنبال عیوب آنان نباشید هر کس دنبال عیوب آنان […]

تجسس از عیبهای دیگران از رذایل اخلاقی

حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی با مورد بررسی قرار دادن موضوع عیبجویی و تجسس از ضعفهای دیگران گفت:رسولخدا(ص) می فرماید:ای گروهی که به زبان اسلام آورده اید ولی ایمان به دلتان نفوذ نکرده مسلمانان را نکوهش نکنید و دنبال عیوب آنان نباشید هر کس دنبال عیوب آنان باشد خداوند نیز دنبال عیوب او خواهد بود و او را رسوا خواهد کرد اگر چه در داخل خانه خود باشد.

خطیب در ادامه عیبجویی همسایه از همسایه،دوست از دوست،فامیل از فامیل،رقیب سیاسی از رقیب خود و تجسس از عیوب مسئولان برای بدنام کردن آنان را از مصادیق عیبجویی حرام برشمرد.

 

کمیته امداد از میراثهای جاویدان حضرت امام ره است

خطیب جمعه با اشاره به سالروز تأسیس کمیته امداد و هفته نیکوکاری گفت کمیته امداد از میراثهای ماندگار رهبر کبیر انقلاب اسلامی است که تأسیس اصلی آن به سال ۴۲ برمی گردد که تعدادی از یاران حضرت امام به خانواده زندانیان و نیازمندان جامعه رسیدگی می کردند.

وی اضهار داشت مردم انقلابی و نوع دوست ایران اسلامی همه ساله در آستانه نوروز سال جدید کمکهای نقدی و جنسی خود را جهت کمک به نیازمندان در اختیار کمیته امداد قرار میدهند.

 

غربیان آرزوی امتیازگیری از ایران را به گور خواهند برد

خطیب با اشاره به مذاکرات ۱+۵ در آلماتی گفت :غربیان بارها به صراحت اعلان کرده اند که هدف عمده آنان از مذاکرات وادار ساختن ایران به عقب نشینی و کنارگذاشتن فعالیتهای انرژی هسته ای مسالمت آمیز است لکن آنان این آرزو را به گور خواهند برد چون مسئولان نظام و مردم متعهد ایران بر سر حقوق مسلم و مشروع خود با کسی معامله نخواهند کرد.

 

صهیونیست های جانی به اسیران نیز رحم نمی کنند

حجه الاسلام شکوری با اشاره به شهادت عرفات جرادات جوان مسلمان و اسیر فلسطینی در زندان رژیم صهیونیستی گفت این رژیم سفاک و مورد حمایت استکبار جهانی بویژه آمریکا حتی به اسیران در بند خود نیز رحم نمی کند و آنان را تحت شکنجه های قرون وسطی ئی به شهادت می رساند.

وی ادامه داد بیداری اسلامی و خروش امت مسلمان با این قبیل جنایات دیگر قابل مهار کردن نمی باشد زوال و نابودی اسرائیل نزدیک است.