سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - الثلاثاء 23 شوال 1443

(۱۳۹۱/۱۲/۲۵) ۸۷-زیبایی های عید باستانی نوروز(خلاصه خطبه)

آداب مهمان نوازی در اسلام حجه الاسلام شکوری در بخشی از خطبه اول آداب مهمان نوازی از دیدگاه اسلام را مورد بررسی قرار داد وی با استناد به روایات اهل بیت(ع) گفت:استقبال از مهمان،کمک به حمل بار و توشه او،بدرقه کردن مهمان و راه رفتن با او موقع کوچ کردن و هم غذا شدن با […]

آداب مهمان نوازی در اسلام

حجه الاسلام شکوری در بخشی از خطبه اول آداب مهمان نوازی از دیدگاه اسلام را مورد بررسی قرار داد

وی با استناد به روایات اهل بیت(ع) گفت:استقبال از مهمان،کمک به حمل بار و توشه او،بدرقه کردن مهمان و راه رفتن با او موقع کوچ کردن و هم غذا شدن با مهمان تلاش برای جلب رضایت و رفاه او از جمله آداب مهمان نوازی در دین مقدس اسلام و سیره اهل بیت (ع)می باشد.

 

زیبایی های عید باستانی نوروز

خطیب جمعه با تبریک فرا رسیدن بهار طبیعت و عید باستانی نوروز،دید و بازدید،صله ارحام،نظافت و پاکیزگی،عیدی دادن به کودکان،پوشیدن لباس نو،توجه به قرآن،تجدید عهد با شهدا،بازدید از مناطق جنگی،سفر زیارتی به مشهد مقدس و مزار شهدا،یاد کردن مرحومین ،خواندن دعای تحویل سال را از جمله سنتهای حسنه و زیبایی های عید باستانی نوروز برشمرد.

وی در ادامه، مواظبت از اموال و املاک مردم در سفرها ،توجه جدی به انجام وظایف دینی،حضور در نمازهای جمعه و جماعات،رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی،همکاری با مأمورین،رعایت حدود و موازین شرعی در مهمانیها،پرهیز از پرخوری و اسراف و حفظ احترام همدیگر بویژه سالخوردگان را از جمله تذکرات و توصیه های نوروزی برشمرد.

 

بمباران حلبچه تکرار جنایت هیروشیما بود

خطیب با اشاره به سالگرد بمباران شیمیایی حلبچه توسط صدام عفلقی که در اثر آن پنج هزار نفر کشته و هفت هزار نفر از انسانهای بیگناه مجروح شدند گفت این جنایت در واقع تکرار همان جنایات آمریکا در بمباران شیمیایی هیروشیما و ناکازاگی ژاپن بود که با حمایت کشورهای غربی و ارتجاع عرب منطقه صورت گرفت و بعنوان یک ننگ ابدی بر پیشانی استکبار جهانی و عوامل او باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد امروز شبیه همان جنایات با حمایت کشورهای غربی و اروپایی توسط تروریستهای تکفیری در کشورهای عراق ،پاکستان ،بحرین و سوریه اتفاق می افتد که همه روزه تعدادی از انسانهای بی گناه پرپر می شوند.

 

صاحبان تریبون دیدگاه های انتخاباتی رهبری را تبیین کنند

حجه الاسلام شکوری با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری گفت توضیح رسالتهای مردم،تشریح وظایف مجریان،تحلیل توطئه های استکبار جهانی و عوامل او علیه انتخابات و در نهایت تبیین دیدگاه های راهگشای ولی امر مسلمین در زمینه انتخابات از جمله وظایف سنگین رسانه ها ،مطبوعات،سیاسیون و صاحبان تریبون می باشد.