چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - الأربعاء 14 ربيع أول 1443

(۱۳۹۲/۰۱/۲۳) ۹۲-سیره حضرت فاطمه(ع) را در زندگی خود نهادینه کنیم(خلاصه خطبه)

داشتن غیرت ناموسی مورد تأکید اسلام است حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوای الهی با استناد به روایات اهل بیت(ع) گفت غیرت ناموسی مورد تأکید ائمه می باشد. وی اظهار داشت امیرمؤمنان(ع) در دوران حکومت خویش در عراق خطاب به مردم فرمود:ای مردم عراق به من خبر رسیده […]

داشتن غیرت ناموسی مورد تأکید اسلام است

حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوای الهی با استناد به روایات اهل بیت(ع) گفت غیرت ناموسی مورد تأکید ائمه می باشد.

وی اظهار داشت امیرمؤمنان(ع) در دوران حکومت خویش در عراق خطاب به مردم فرمود:ای مردم عراق به من خبر رسیده که بانوان شما در کوچه و بازار به مردان تنه می زنند و با آنان تزاحم پیدا می کنند آیا غیرت ندارید ،حیا و شرم نمی کنید.

خطیب ادامه داد بسی جای تأسف است که عده ای از زنان جامعه همان خیابان و بازار گردی را همراه با سایر انحرافات مانند عروسیهای مختلط و برخی سایر اجتماعات همچنان ادامه میدهند و عده ای از مردان نیز تحت تأثیر آموزه های غلط غربی دوران شاهنشاهی در این زمینه بی تفاوت هستند.

 

در معرفی نامزدها روابط غیر دینی را دخالت ندهیم

خطیب با پی گیری بحثی تحت عنوان انتخابات از دیدگاه رهبری گفت:از نظر مقام معظم رهبری کسانی که زبان گویایی دارند یا قلم توانایی دارند و یا آبرویی در پیش مردم دارند باید آدمهای خوب و نامزد اصلح را به مردم معرفی کنند لکن در این کار هیچ رابطه ای را غیر از رابطه دینی و الهی و وظیفه شرعی دخالت ندهند مثلا فلانکس با ما رفیق است یا فلان کس با ما دوست است یا فلان کس به ما فایده ای می رساند .ابداً این چیزها را در نظر نگیرند.

 

سیره حضرت فاطمه(ع) را در زندگی خود نهادینه کنیم

حجه الاسلام شکوری با تسلیت ایام فاطمیه گفت حضرت فاطمه(ع) یکی از الگوهای خداوند برای جامعه بشری است که باید سیره عملی آن بزرگوار در عمر کوتاه خویش در زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان نهادینه شود.

وی با اشاره به مستندات روایی و تاریخی گفت حضرت فاطمه(ع) در تمامی صحنه های سیاسی دوران اقامت رسولخدا(ص) در مکه در کنار و غمخوار پدر بزرگوارش بود،در جنگ احد حضور داشت و به مداوای زخمهای پدر بزرگوارش پرداخت،پس از رحلت مادرش حضرت خدیجه پرستاری رسولخدا(ص) را بر عهده گرفت و بعد از ازدواج با امیرمؤمنان(ع) در اطاعت و پیروی از شوهر به حدی تلاش کرد که امام در حق او فرمود:والله فاطمه نه مرا غضبناک کرد و نه نافرمانی کرد و پس از رحلت رسولخدا(ص) در برابر انحراف مسیر خلافت بر سر هیئت حاکمه و مهاجر و انصار فریاد کشید و از ولایت امیرمؤمنان(ع) دفاع نمود و جان عزیز خود را در این راه فدا کرد.

پر بازدیدترین ها

بیشتر