سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - الثلاثاء 23 شوال 1443

(۱۳۹۲/۰۲/۲۷) ۱۰۰-نامزدها به مردم وعده های بی حاصل ندهند

نامزدها به مردم وعده های بی حاصل ندهند حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوای الهی گفت:در روایات وارد شده است وعده مؤمن به برادر خودش نوعی نذر است و هر کس خلف وعده کند با خداوند مخالفت کرده و خود را در معرض خشم او قرار داده است. […]

نامزدها به مردم وعده های بی حاصل ندهند

حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوای الهی گفت:در روایات وارد شده است وعده مؤمن به برادر خودش نوعی نذر است و هر کس خلف وعده کند با خداوند مخالفت کرده و خود را در معرض خشم او قرار داده است.

وی ادامه داد نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهری و روستایی نباید به مردم وعده هایی بدهند که توان عملی ساختن آن را ندارند و یا اینکه در دایره مسئولیت آنان قرار نگرفته است.

 

عمل به مطالبات انتخاباتی رهبر تکلیف شرعی همه

حجه الاسلام شکوری در بخشی از خطبه دوم به موضوع انتخابات پرداخت و اظهار داشت امروز عمل کردن به مطالبات رهبری در زمینه انتخابات تکلیف شرعی و قانونی عموم مردم ،مسئولان و نامزدهای انتخاباتی می باشد .

وی در ادامه گفت پرهیز از اتهام زنی به دستگاه های قانونی،اجتناب از سخنان خلاف واقع و گمان های واهی ،بصیرت نسبت به موضع گیری دشمن در قبال انتخابات ،رای دادن به نامزد مؤمن ،انقلابی و اهل استقامت و ضرورت ارائه برنامه از سوی نامزدهای ریاست جمهوری و ندادن وعده های بی حاصل به مردم از جمله مطالبات ولی امر مسلمین می باشد.

 

آیت ا.. بهجت از مصادیق حصون الاسلام بود

خطیب با اشاره به سالروز رحلت فقیه عارف حضرت آیت ا.. العظمی بهجت گفت امام کاظم می فرماید:هر گاه مؤمن بمیرد ملائکه آسمان بر او گریه می کنند و رخنه ای در اسلام پدید می آید که هیچ چیز توان بستن آن را نخواهد داشت چون مؤمنان فقیه حصار و دژهای مستحکم اسلام هستند.

وی گفت مرحوم آیت ا.. بهجت از مصادیق بارز مؤمن و فقیه به معنای واقعی و از حصون الاسلام بود .