جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - الجمعة 19 شوال 1443

(۱۳۹۲/۰۳/۳۱) ۱۱۱-اعلان وفاداری مهمترین پیام حماسه ۲۴ خرداد(خلاصه خطبه)

میانه روی در استفاده از ثروت دستور اسلام است حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوا گفت:خداوند در قرآن می فرماید:به تجاوز متجاوزان با قاطعیت پاسخ دهید اما از حدود عدالت خارج نشوید حتی در حالت جنگ نیز تقوا را رعایت کنید که مشمول امداد الهی خواهید شد. وی […]

میانه روی در استفاده از ثروت دستور اسلام است

حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوا گفت:خداوند در قرآن می فرماید:به تجاوز متجاوزان با قاطعیت پاسخ دهید اما از حدود عدالت خارج نشوید حتی در حالت جنگ نیز تقوا را رعایت کنید که مشمول امداد الهی خواهید شد.

وی در ادامه گفت:همه ثروتمندان و پولداران از ناحیه اسلام موظف هستند در استفاده از اموال خویش میانه روی داشته باشند و از اسراف و ریخت و پاش اجتناب کنند.

امام صادق(ع) می فرماید: مال،مال خداست که در اختیار مالداران به عنوان امانت گذاشته است لذا به آنان دستور داده در خوردن،آشامیدن، پوشیدن ،ازدواج کردن و … با میانه روی عمل کنند و حل مشکلات مالی و مادی نیازمندان را وظیفه دینی خود بدانند.

 

اعلان وفاداری مهمترین پیام حماسه ۲۴ خرداد

خطیب جمعه با قدردانی از حماسه سیاسی تاریخی و ماندگار ملت ایران در روز ۲۴ خرداد و انتخاب رییس جمهور و اعضای شوراهای شهری و روستایی گفت:اعلان وفاداری به آرمانهای انقلاب اسلامی و رهبر کبیر انقلاب،اعلان پیروزی و تبعیت از ولی امر مسلمین ،پاسخ کوبنده به یاوه گوییهای دشمنان،استقبال از شعار عقلانیت و اعتدال و سپردن مجدد مسئولیت اجرایی کشور به روحانیت از جمله پیامهای مهم حماسه ۲۴ خرداد ملت متعهد و انقلابی ایران اسلامی بود.

 

عمران و آبادانی کره زمین در حکومت امام عصر(عج)

خطیب جمعه با تبریک میلاد امام عصر(عج ) گفت:بهره وری از منابع طبیعی ،توزیع عادلانه ثروت در میان توده مردم ،عمران و آبادانی کل کره زمین از جمله برنامه های اقتصادی حکومت جهانی امام عصر(عج) می باشد.

امام باقر(ع) می فرماید:امام مهدی(عج) در میان مردم به مساوات رفتار می کند به گونه ای که کسی پیدا نشود که نیاز مند به زکات باشد و در روایت دیگر می فرماید:گنجهای زمین بر آن حضرت آشکار می شود.

 

استمرار آتش افروزی آمریکا در کشورهای اسلامی

مسئول شورای فرهنگ عمومی با اشاره به حوادث و اتفاقات اخیر کشورهای سوریه،ترکیه،افغانستان و پاکستان گفت:در تمامی انفجارات ،ترورها و قتل و غارت در میان مسلمانان با پشتیبانی سردمداران حکومت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس صورت می گیرد ، از یک طرف حفظ امنیت افغانستان را به حکومت واگذار می کند و از سوی دیگر دفتر طالبان را در قطر افتتاح نموده و وارد مذاکره میشود و یا از مذاکره با حکومت سوریه دم می زند از آنطرف به تروریستها سلاح می فرستد و یا بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین ناتو مردم پاکستان را به خاک و خون میکشد.