سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - الثلاثاء 23 شوال 1443

(۱۳۹۲/۰۴/۲۸) ۱۱۵-کشور مصر را جنگ داخلی تهدید می کند(خلاصه خطبه)

کشور مصر را جنگ داخلی تهدید می کند خطیب با اشاره به بحران حاکم بر کشور کهن مصر اظهار داشت این کشور با چالشهای جدی مواجه بوده و درحال تبدیل شدن به جنگ داخلی است. وی ادامه داد در عین حال که پس مانده های رژیم مبارک ،گروه های لائیک،اخوان المسلمین و رییس جمهور معزول […]

کشور مصر را جنگ داخلی تهدید می کند

خطیب با اشاره به بحران حاکم بر کشور کهن مصر اظهار داشت این کشور با چالشهای جدی مواجه بوده و درحال تبدیل شدن به جنگ داخلی است.

وی ادامه داد در عین حال که پس مانده های رژیم مبارک ،گروه های لائیک،اخوان المسلمین و رییس جمهور معزول و ارتش مصر در این بحران داخلی نقش دارند لکن صحنه گردان اصلی آمریکا،رژیم صهیونیستی و مرتجعین عرب منطقه می باشند که برای از بین بردن قدرت استراتژیک مصر و آسیب زدن به بیداری اسلامی در این کشور به توطئه چینی مشغولند.

 

انزجار افکار عمومی از حکم نژاد پرستانه دادگاه آمریکا

تبرئه شدن قاتل یک نوجوان سیاه پوست از سوی دادگاه آمریکای به اصطلاح مدافع حقوق بشر انزجار بین المللی را به دنبال داشت و تظاهرات گسترده مردم این کشور علیه این حکم نژاد پرستانه را به دنبال داشت .

بسی جای تأسف است که آمریکا با ریاکاری تمام پرچم دفاع از حقوق بشر را بر دوش گرفته و عربده کشی های او گوش فلک را کر نموده اما در داخل کشور خود احکام جائرانه قرون وسطایی صادر می کنند.

 

آغاز اجرای طرح تذکر لسانی در خوی

خطیب جمعه با تبریک میلاد فرخنده امام مجتبی(ع) گفت:از جملات حکیمانه آن بزرگوار است که فرمود:وقتی مشاهده کردی که کسی متعرض آبروی مردم است تلاش کن تو را نشناسد و چیزی را که توانایی انجام آن را نداری به کسی وعده نده و جز آنچه خود را شایسته آن میدانی وارد مشو .

وی ادامه داد بمناسبت میلاد آن بزرگوار از طریق ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر طرح تذکر لسانی در خوی آغاز بکار خواهد کرد و تیمهای آموزش دیده و متشکل از اقشار مختلف مردم برای انجام این رسالت آماده شده اند.

 

توبه از خواسته های پیامبر(ص) از روزه داران است

حجه الاسلام شکوری امام جمعه خوی با قرائت فرازهایی از خطبه شعبانیه رسولخدا(ص) گفت:توبه کردن از گناهان از جمله خواسته های آن بزرگوار از روزه داران است که می فرماید:وتوبوا الی الله من ذنوبکم

از امام صادق(ع) نقل شده چون بنده توبه خالص کند خداوند او را دوست میدارد و در دنیا و آخرت بر او پرده پوشی میکند.

وی از نمازگزاران خواست از فیوضات ماه رمضان و سفره پهن شده رحمت الهی برای آمرزش گناهان خود استفاده بهینه نموده و با غفلت نگذرانیم.