چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - الأربعاء 9 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۲/۰۵/۲۲) تقویت روحیه انتقادپذیری و پرهیز از موازی‌کاری در دولت یازدهم(فارس)

حجت‌الاسلام سید رضی موسوی‌شکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: دولت یازدهم باید با الگو گرفتن از نقاط مثبت دولت‌های قبلی و عبرت‌آموزی از نقاط ضعف آن دولت‌ها و اجتناب از آنها، در راستای آبادانی و توسعه ایران اسلامی و فراهم آوردن زمینه‌های صعود به قله‌های افتخار و عزت ایرانیان با […]

حجت‌الاسلام سید رضی موسوی‌شکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: دولت یازدهم باید با الگو گرفتن از نقاط مثبت دولت‌های قبلی و عبرت‌آموزی از نقاط ضعف آن دولت‌ها و اجتناب از آنها، در راستای آبادانی و توسعه ایران اسلامی و فراهم آوردن زمینه‌های صعود به قله‌های افتخار و عزت ایرانیان با جان و دل بکوشد.

وی با اشاره به تنفیذ ریاست جمهوری حجت‌الاسلام حسن روحانی از سوی مقام معظم رهبری، برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور با حضور نمایندگان ده‌ها کشور جهان و مسئولان نظام جمهوری اسلامی و معرفی اعضای کابینه دولت یازدهم توسط رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی، به بخشی از ویژگی‌های ارزشی رئیس جمهور جدید از نگاه مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: حجت‌الاسلام روحانی، فردی با سوابق جهادی متعدد است که در میدان‌های مختلف کارآزموده شده و بیش از سه دهه به نظام خدمت کرده است.

موسوی‌شکوری مقاومت در برابر دشمنان در طول دوران مبارزات انقلابی و پس از پیروزی انقلاب را از دیگر ویژگی‌های رئیس جمهور عنوان کرد و افزود: امید می‌رود دولت یازدهم علاوه بر دارا بودن نقاط قوت دولت قبلی، از نقاط ضعف آن مبرا بوده و با تمام تلاش در راستای آبادانی ایران اسلامی جهادگونه بکوشد.

این مسئول ارتباطات گسترده مردمی، تلاش شبانه‌روزی و عدالت محوری را از ارکان اصلی دولت دهم برشمرد و تصریح کرد: روحیه خدمت رسانی و مقابله با استکبار باید در دولت یازدهم نیز تقویت شود تا در راستای صیانت از حقوق محرومان در برابر ظالمان اقدامات موثری صورت گیرد.

امام جمعه خوی خاطرنشان کرد: تجملات و ریخت‌ و پاش‌های بی‌مورد می‌تواند ضربه‌های سنگینی بر اقتصاد کشور وارد کند که اعضای دولت جدید باید بر این نیز توجه کنند.

وی تقویت روحیه انتقادپذیری، برقراری تعاملات سازنده با سایر قوا، اجتناب از موازی‌کاری‌های غیر ضروری و پایبندی به قانون را از الزامات دولت جدید عنوان کرد و اذعان داشت: در گذشته برخی از این ارزش‌ها مورد مغفول قرار گرفته‌اند که لازم است در دولت جدید بیش از پیش احیا شوند.

موسوی‌شکوری ارتباط تنگاتنگ با مراجع عظام تقلید و اساتید حوزه‌های علمیه را در اداره کشور اسلامی ضروری دانست و متذکر شد: باید علاوه بر بررسی‌های کارشناسانه امور، تلاش شود امورات کشور در ظل آموزه‌های قرآن و فرموده‌های ائمه معصوم (ع) اداره شود چرا که تمسک به قرآن و اهل بیت در اداره امور می‌تواند سبب سعادت امت اسلامی و رفع مشکلات موجود شود

 

لینک خبر.