شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - السبت 17 ربيع أول 1443

(۱۳۹۲/۰۷/۰۵) ۱۲۹-سازمان ملل در تسخیر رییس جمهور ایران اسلامی

سازمان ملل در تسخیر رییس جمهور ایران اسلامی خطیب جمعه با اشاره به سفر ۵ روزه رییس جمهور محترم ایران و هیئت همراه جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل و اجلاس خلع سلاح اتمی اظهار داشت با توجه به ابعاد مختلف این سفر ،سخنرانی ها ،مذاکرات و ملاقات های ریاست محترم جمهور و وزیر […]

سازمان ملل در تسخیر رییس جمهور ایران اسلامی

خطیب جمعه با اشاره به سفر ۵ روزه رییس جمهور محترم ایران و هیئت همراه جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل و اجلاس خلع سلاح اتمی اظهار داشت با توجه به ابعاد مختلف این سفر ،سخنرانی ها ،مذاکرات و ملاقات های ریاست محترم جمهور و وزیر امور خارجه و انعکاس آنها در رسانه های جهان میتوان گفت سازمان ملل در تسخیر هیئت ایرانی قرار گرفت.

وی در ادامه با اشاره به مواضع ریاست محترم جمهور اظهار داشت دکتر روحانی با قدرت و عزت مندی تمام و با بهره گیری از اصول دیپلماسی جهان موضوعات مهم داخلی ،منطقه ای و بین المللی را مورد بررسی و تحلیل قرار داده و به اطلاع جهانیان رساند از قبیل:انتقاد از روشهای زورمدارانه در مناسبات جهانی ،انتقاد از تبلیغات اسلام هراسانه ،شیعه هراسانه و ایران هراسانه ،اشاره به خشونت های ساختاری رژیم صهیونیستی ،محکوم کردن فاجعه انسانی در سوریه،محکوم کردن تروریسم در کشورهای سوریه ،عراق ،لبنان و ترور دانشمندان ایرانی ،محکوم کردن تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران ،تأکید بر صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای

خطیب در ادامه اظهار داشت دکتر روحانی در موضع گیری در ارتباط با سخنان رییس جمهور آمریکا با قدرت و زیبایی تمام اظهار داشت در صورت عزم سیاسی رهبران آمریکا و خودداری از دنبال کردن منافع گروه های فشار جنگ طلب میتوان به چاره جویی برای مدیریت اختلافات رسید.

 

پایداری در مقابل اتفاقات و مصائب دستور اسلام

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه مردم به رعایت تقوا موضوع صبر و پایداری از دیدگاه روایات را مورد بررسی قرار داد.

وی اظهار داشت بر اساس مفاد آیات و روایات صبر و پایداری در برابر مشکلات ،سختی ها و مصائب روزمره زندگی از جمله دستورات اسلام است.

رسولخدا(ص) فرمود صبر بر سه قسم است صبر موقع مصیبت ،صبر بر اطاعت خدا ،صبر در برابر گناه.

امام باقر(ع) فرمود:کسیکه هنگام مصیبت صبر و شکیبایی کند و استرجاع گفته و خدا را حمد و سپاس گوید بی گمان به کار خداوند رضایت داده و اجر و پاداش او با خداست.

 

شکستن حصر آبادان تبلور ولایتمداری رزمندگان

خطیب جمعه با اشاره به سالگرد عملیات ثامن الائمه(ع) که به خارج شدن آبادان از محاصره یکساله دشمن منجر شد اظهار داشت رزمندگان ایران اسلامی در راستای اجرای فرمان رهبر کبیر انقلاب مبنی بر شکستن حصر آبادان عملیات ثامن الائمه را طراحی و به اجرا در آورند در واقع ولایت مداری خود را به نمایش گذاشتند.

وی در ادامه تصرف کردن ساحل شرقی رودخانه کـارون،خارج ساختن آبادان از محاصره یکساله دشمن،آزاد شدن حدود۱۵۰ کیلومتر از اراضـی اشغـالی،کشته و زخمی شدن ۳ هزار نفر از نیروهای دشمن،بـه اسارت درآمدن ۱۶۵۶ نفر از نیروهای دشمـن را از جمله نتایج این عملیات برشمرد.

 

 

 

 

پر بازدیدترین ها

بیشتر