جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - الجمعة 16 ربيع أول 1443

(۱۳۹۲/۰۷/۱۲) ۱۳۰-مأموریت ها و وظایف نیروی انتظامی(خلاصه خطبه)

دستورات اسلام ر نامگذاری فرزندان حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا و با تبریک روز ازدواج امیرمؤمنان (ع) با حضرت زهرا(ع) اظهار داشت یکی از موضوعاتی که در زندگی مشترک مطرح است تعلیم و تربیت فرزندان و از آنجمله نامگذاری نیک و زیبا بر آنان است. وی ادامه داد […]

دستورات اسلام ر نامگذاری فرزندان

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا و با تبریک روز ازدواج امیرمؤمنان (ع) با حضرت زهرا(ع) اظهار داشت یکی از موضوعاتی که در زندگی مشترک مطرح است تعلیم و تربیت فرزندان و از آنجمله نامگذاری نیک و زیبا بر آنان است.

وی ادامه داد دین اسلام در این زمینه دستوراتی دارد از آن جمله است انتخاب نام مبارک انبیا و چهار ده معصوم بر فرزندان دختر و پسر میباشد.

 

مأموریت ها و وظایف نیروی انتظامی

خطیب جمعه با تبریک ۱۳ مهر روز نیروی انتظامی به پرسنل زحمتکش این نیرو اظهار داشت مأموریتها و وظایف نیروی انتظامی مشتمل بر ۲۵ بند اسـت که مهمترین آنها عبارتند از تأمین امنیت عمومی،مبارزه با مجرمان و بزهکاران،مبارزه با قاچاق و مواد مخدر،انتظام بخشی به امور تـرافـیـک،حـراسـت از امـاکـن و حـفاظـت از شخـصیت ها.

 

نقش اساسی هجرت امام به پاریس در تسریع پیروزی انقلاب

حجت الاسلام شکوری با اشاره به هجرت تاریخی رهبر کبیر انقلاب به کشور فرانسه ،بهره گیری از فرصتهای به دست آمده در رساندن پیام انقلاب به جهانیان، موضع گیری قاطع در مقابل گروه های لیبرال و میانه رو ،چپی و التقاطی ،جلوگیری از نفوذ گروه ها واشخاص فرصت طلب از جمله اموری برشمردند که در تسریع پیروزی انقلاب نقش اساسی داشتند.

 

کیفیت فراگیر و ارتقای بهره وری شعار سال پست

خطیب جمعه با اشاره به ۱۷ مهر روز جهانی پست اظهار داشت شعار پست برای سال ۹۲ عبارت است از کیفیت فراگیر ،ارتقای بهره وری و رضایت مندی ذی نفعان .وی در ادامه اظهار داشت طبق بررسی ها هر پست چی از انجام سه هزار سفر جلوگیری نموده و هر سفر افزون بر هزینه های کلان پیامدهایی مانند اتلاف وقت ،فشارهای عـصبی و روحی ،مشـکلات حمـل و نقل ،اتلاف سوخت،آلودگـی هـوا،صـرف نیروی انسانی و انواع خسارت های مـالی و جـانـی را به دنبال دارد.

 

غربیان چاره ای جز ارتباط و مذاکره با ایران ندارند

خطیب جمعه با اشاره به مواضع دو گانه رییس جمهور آمریکا و بعضی از مسئولان اروپایی اظهار داشت با توجـه به مـوقعـیت اسـتراتـژیک جـمهوری اسلامی در منطقه و با لحاظ کردن حـوادث و اتـفاقـات خاورمیـانه و بـیداری اسلامی و با ملاحظه شکست های مکرر استکبار در توطئه های خود علیه ایران اسلامی و با توجه به مواضع اصولی و منطقی جمهوری اسـلامی درموضـوعات بین المللی و منطقه ای غربیان و اروپاییان چاره ای جز ایجاد رابطه و مذاکره جدی با ایران جهت از بین بردن بن بـست های پیـش روی خود نـدارنـد.

پر بازدیدترین ها

بیشتر