دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - الإثنين 19 ربيع أول 1443

(۱۳۹۲/۰۸/۱۷) ۱۴۰-علل ماندگاری حماسه عاشورا

در قیامت چه کسانی حق شفاعت دارند؟ حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه مردم به رعایت تقوی اظهار داشت موضوع شفاعت یکی از موضوعات مهم کلامی است و دارای بحث های متعدد میباشد از قبیل اینکه چه کسانی حق شفاعت دارند؟ بر اساس مفاد روایات متعدد اشخاص و گروه های زیر در قیامت […]

در قیامت چه کسانی حق شفاعت دارند؟

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه مردم به رعایت تقوی اظهار داشت موضوع شفاعت یکی از موضوعات مهم کلامی است و دارای بحث های متعدد میباشد از قبیل اینکه چه کسانی حق شفاعت دارند؟

بر اساس مفاد روایات متعدد اشخاص و گروه های زیر در قیامت حق شفاعت دارند.انبیاء الهی،فرشتگان،ائمه،شهدا،دانشمندان ،شیعیان ،قرآن و اعمال عبادی در حدیث وارد شده روزه و قرآن به نفع بنده خدا شفاعت می کنند. 

 

علل ماندگاری حماسه عاشورا

خطیب جمعه با تسلیت مصائب اهل بیت(ع) در ایام محرم اظهار داشت اگر بخواهیم علل ماندگاری حماسه عاشورا را ریشه یابی کنیم باید حوادث این نهضت را و جنایاتی که بنی امیه مرتکب شدند و در مقابل رشادت ها و شهامت های یاران ابا عبدالله را مورد بررسی قرار بدهیم که در هیچ کدام از جنگهای جهان مشابه آن اتفاق نیفتاده است از قبیل:بستن آب بر روی امام،محاصره کرده خیمه های او ،تیرباران کردن کودک شش ماهه،جدا کردن سر شهدا از بدن و بالای نیزه بردن آنها ،به اسیری بردن فرزندان ابا عبدالله و دهها جنایت دیگر

 

عسکر اولادی ولایی به تمام معنا بود

خطیب جمعه با اشاره به رحلت مرحوم عسکر اولادی و تسلیت آن به نمازگراران اظهار داشت او از یاران دیرین امام و انقلاب بود که حدود ۱۴ سال عمر خود را در زندان های رژیم گذراند و پس از پیروزی انقلاب در سنگرهای مختلف اجرا و قانون گذاری بویژه در کمیته امداد و کارهای خیریه سپری کرد در واقع میتوان گفت او عمر خود را وقف نیازمندان و محرومان جامعه کرده بود و از مصادیق بارز ولایت مداری بود.

 

شهادت در راه خدا افتخار کارگزاران جمهوری اسلامی

خطیب جمعه با اشاره به ترور شهید موسی نوری دادستان عمومی و انقلاب شهر زابل توسط تروریستهای کوردل اظهار داشت همه دشمنان انقلاب و عوامل داخلی آنها باید بدانند اینگونه ترورهای کور نتیجه ای برای آنان نخواهد داشت و خللی در اراده و صفوف متهد ملت ایران ایجاد نخواهد کرد و باید بدانند شهادت در راه خدا افتخار کارگزاران جمهوری اسلامی است. 

پر بازدیدترین ها

بیشتر