جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - الجمعة 19 شوال 1443

(۱۳۹۲/۰۹/۰۸) ۱۴۶-نتیجه مذاکرات در گرو حفظ وحدت و اطاعت از رهبری

توصیه اهل بیت(ع) به دوستی با خردمندان حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوی با نقل روایتی از امیرمؤمنان(ع) اظهار داشت تقوی دوستان خدا را از ارتکاب گناهان بازداشته و قلبهایشان را قـریـن خـوف از خـدا می سازد. وی در ادامه با پرداختن به موضوع رفاقت و دوستی از […]

توصیه اهل بیت(ع) به دوستی با خردمندان

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوی با نقل روایتی از امیرمؤمنان(ع) اظهار داشت تقوی دوستان خدا را از ارتکاب گناهان بازداشته و قلبهایشان را قـریـن خـوف از خـدا می سازد.

وی در ادامه با پرداختن به موضوع رفاقت و دوستی از دیدگاه روایات اظهار داشت توصیه اهل بیت(ع) این است که با خردمندان دوست و هم صحبت باشید چون آنان رفتارشان عادلانه ، قول و فعلشان یکی است ،دیگران را تحقیر نمیکنند ،با هوای نفس مقابله کرده و خشم خود را مهار می کنند ،به عیوب خود پرداخته و با دیگران خوش رفتاری میکنند.

 

اعتذار امام زین العابدین(ع) از یاری نکردن مظلوم

وی با تسلیت سالگرد شهادت امام زین العابدین(ع) گفت:در فقراتی از دعای اعتذار صحیفه سجادیه به درگاه خدا چنین عرضه میدارد: خداوندا از تو عذرخواهی میکنم نسبت به کسیکه در حضور من به او ستم شده و من یاری نکرده باشم و از احسانی که بر من شده سپاسش را انجام نداده باشم و نیز از عیب مؤمنی که بر من آشکار شده ولی نپوشانده باشم و از هر گناهی که بر من عرضه شده ولی ترک نکرده باشم.

 

نمایندگان مجلس با ویژگیهای مرحوم مدرس

خطیب جمعه با اشاره به سالگرد شهادت مرحوم آیت الله مدرس و روز مجلس اظهار داشت ملت ایران مدیون مبارزات و مجاهدتهای آن بزرگوار هستند .او تنها شخصیتی بود که به مبارزه با رضاخان برخاست و او را در مجلس استیضاح کرد و تاوان آن را پرداخت و دارای ویژگیهای برجسته ای بود از قبیل: پایداری در راه مبارزه با استعمار و استـبداد،قدرت تشخیص به موقع توطئه های دشمنان،داشتن اعتماد به نفس و اتکاء به قدرت ملت،معتقد به حاکمیت قوانین و مقـررات اسـلام،او دارای شخصیتی نفوذ ناپذیر و در جـامعـه مظـهر حریت و آزادی بـود،مـدافـع سرسخـت حاکمـیت قـانون بـود در نهایت مدرس یک اسلام شناس به تمام معنا بـود لذا رهبر کبیر انقلاب خطاب به مردم فرمود:مثل مرحوم درس را انتخاب کنید.

 

 

تسخیر پایتخت یزید توسط اسیران اهل بیت(ع)

حجت الاسلام شکوری با اشاره به روز ورود اسیران اهل بیت(ع) به شام اظهار داشت مواضع قاطع حضرت زینب در مجلس یزید و خطبه کوبنده امام زین العابدین(ع) در مسجد اموی مردم شام را متحول کرد بطوری که در کتب تاریخی آمده است در وسط خطبه امام زین العابدین(ع) یزید احتمال شورش داد لذا به مؤذن دستور داد که به وسیله اذان خطبه امام را قطع کند.

 

همزمانی ریاست جنبش عدم تعهد و اکو فرصتی برای ایران

عضو شورای مدیریت حوزه علمیه استان با اشاره به اجلاس وزرای امور خارجه اکو در ایران اظهار داشت همزمانی ریاست اکو با ریاست جنبش عدم تعهد فرصت خوبی است برای جمهوری اسلامی جهت احقاق حقوق اعضا و ایجاد تفاهم هر چه بیشتر در جهت حل مشکلات و معظلات منطقه ای و بین المللی.

 

امضاء پیمان امنیتی با آمریکا تحدیدی جدی برای افغانستان

خطیب جمعه با اشاره به امضای پیمان امنیتی با آمریکا توسط لوئی جرگه افغانستان گفت :این پیمان حداقل ۱۰ سال حضور نظامی آمریکا در افغانستان را تضمین می کند این یعنی به مراتب بدتر از کاپیتولاسیونی است که رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران در مبارزه با آن ۱۴ سال تبعید رفت و در نهایت انقلاب اسلامی را علیه استعمار و استبداد به پیروزی رساند.

 

نتیجه مذاکرات در گرو حفظ وحدت و اطاعت از رهبری

حجت الاسلام شکوری با اشاره به توافق ۱+۵ در ارتباط با انرژی هسته ای ایران اظهار داشت این توافق در اثر پایداری مردم و تدبیر ولی امر مسلمین و تلاش دولت مردان به وجود آمد و این اولین قدمی است که برداشته شده است و نتیجه نهایی در گرو حفظ وحدت و انسجام داخلی و پیروی و اطاعت کامل از مواضع و اوامر ولی امر مسلمین می باشد .