دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - الإثنين 19 ربيع أول 1443

(۱۳۹۲/۰۹/۱۵) ۱۴۸-شکست آمریکا و اسرائیل از مقاومت ریشه حوادث لبنان

شکست آمریکا و اسرائیل از مقاومت ریشه حوادث لبنان خطیب جمعه اظهار داشت مدتی است که رژیم صهیونیستی ،آمریکا ،عربستان سعودی با همـکاری عوامل تروریست خود در داخل لبنان به انفجار ،قتل و غارت و ایجاد اختلافات و درگیریهای قومی مشغول هستند.ترور یکی از فرماندهان حزب الله (حسان اللقیس)حلقه ای از این جنایات اسـت. وی […]

شکست آمریکا و اسرائیل از مقاومت ریشه حوادث لبنان

خطیب جمعه اظهار داشت مدتی است که رژیم صهیونیستی ،آمریکا ،عربستان سعودی با همـکاری عوامل تروریست خود در داخل لبنان به انفجار ،قتل و غارت و ایجاد اختلافات و درگیریهای قومی مشغول هستند.ترور یکی از فرماندهان حزب الله (حسان اللقیس)حلقه ای از این جنایات اسـت.

وی ادامه داد ریشه این جنایات را باید در شکست خوردن آمریکا در سـوریه ،انفعال اسرائیل از موفقیت مذاکرات هسته ای ایـران و بوجـود آمدن تحرکات جدی دیپلماتیک ایران در منطقه جستجو کرد.

 

استکبار و ارتجاع عامل ناامنی های جهان اسلام

حجت الاسلام شکوری با اشاره به حوادث و اتفاقات تلخ جهان اسلام اظهار داشت ناامنی انفـجار و ترور در نوع کشور اسلامی همچـنان به صـورت روزمـره اسـتمرار دارد بویژه در عراق ،بحرین ،سوریه ،مـصر و افغانسـتان .دردناکـتر از همه مـصائب ایـن است که نوع این جنایات به وسـیله وهابیان کوردل و نفهم بنام تکلیف شرعی صورت می پذیرد و از سوی استکبار و ارتـجاع عرب منطقه و بعـضی از مفتیـان خبیث حمایت می شوند.

 

امام باقر(ع) پایه گذار جنبش علمی

خطیب با اشاره به سالروز ولادت امام باقر(ع) اظهار داشت یکی از فعالیت های مهم ایشان در دوران حاکمیت بنی امیه راهنمایی مردم به گرفتن معارف دینی خود از طریق ائمه بود و ادامه داد میتوان فعالیت های آن بزرگوار را در طول ۱۹ سال امامت به ترتیب زیر بیان کرد:

بوجود آوردن جـنبـش علمـی در فـقه،حدیـث ، اخلاق و …،تلاش جهت زدودن تحریفات ناشی از اقدامات خلفای جور،مبارزه جدی با اندیـشه خـوارج،مبارزه با بدعت گذاران و غالیان،پاسخگویی به شبـهات و پرسـشها

 

ویژگیهای دانشجوی موفق

خطیب با تبریک روز دانشجو به عموم دانشگاهیان و دانشجویان اظهار داشت رسولخدا(ص) در تبیین جایگاه دانشمندان و دانشجویان میفرماید: آسمانها و زمین و فرشتگان و شب و روز برای سـه کـس آمرزش میطلبند دانشمندان،دانشجویان و سخاوتمـندان.

وی در ادامه ویژگیهای دانشجوی موفق را به ترتیب زیر برشمرد:اخلاص و پاکسازی نیـت در تحـصیل،اهتمام به انـجام دسـتورات خـداوند،داشتن بینش قوی سیاسی و اجتماعی ،دارا بودن بر نشاط و تحـرک عـلمی،کسب آمادگیهای لازم برای خدمت به جامعه،کسب فضایـل اخلاقـی و اجـتناب از رذایـل.

 

اینان شایسته ی دوستی اند

حجت الاسلام شکوری در بخشی از خطبه با اشاره به موضوع دوستی از دیدگاه دین اسلام اظهار داشت در روایات اهل بیت(ع) مطرح شده است که خردمندان ،خدامحوران ،دینداران و کسانی که مایه آراستگی انسان می شوند شایستگی لازم را برای دوستی دارا می باشند.

وی ادامه داد این قبیل افراد در صورت دوست شدن به انسان کمک میکنند و در سختی به داد انسان می رسند و بر دانش انسان می افزایند و با عملشان انسان را به دین و دینداری رهنمون می شوند.

 

 

پر بازدیدترین ها

بیشتر