پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - الخميس 17 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۲/۱۰/۱۳) ۱۵۳-لیله المبیت از جمله افتخارات منحصر به فرد امیرمؤمنان(ع)

وظایف مردم در برابر حکومت از دیدگاه امیرمؤمنان(ع) حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در خطبه اول نماز جمعه با توصیه نمازگراران به رعایت تقوی و پرهیز از گناه و آلودگی موضوعی را تحت عنوان وظایف مردم در قبال حکومت اسلامی از دیدگاه امیرمؤمنان(ع) مورد بررسی قرار داد. وی در ادامه وفادار ماندن بر بیعت […]

وظایف مردم در برابر حکومت از دیدگاه امیرمؤمنان(ع)

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در خطبه اول نماز جمعه با توصیه نمازگراران به رعایت تقوی و پرهیز از گناه و آلودگی موضوعی را تحت عنوان وظایف مردم در قبال حکومت اسلامی از دیدگاه امیرمؤمنان(ع) مورد بررسی قرار داد.

وی در ادامه وفادار ماندن بر بیعت خود ،خیرخواهی در آشکار و نهان ،اجابت کردن دعوت حاکم و اطاعت و پیروی از فرمان او را از جمله وظایف مردم در برابر حکومت و حاکم اسلامی برشمرد.

 

 

لیله المبیت از جمله افتخارات منحصر به فرد امیرمؤمنان(ع)

خطیب جمعه با اشاره به هجرت رسولخدا(ص) از مکه به مدینه و خوابیدن امیرمؤمنان(ع) در جای او جهت نجات رسولخدا(ص) را از جمله افتخارات منحصر به فرد امیرمؤمنان(ع) برشمرد و ادامه داد اگر این ایثار آن بزرگوار نمی بود حسودان و دشمنان پیروز می شدند و فرصت تبلیغ دین از رسولخدا(ص) گرفته می شد.

 

قیام ۱۹ دی مبدأ خیزش عمومی ملت ایران

عضو شورای مدیریت حوزه آذربایجان غربی با اشاره به قیام حوزه علمیه قم در ۱۹ دی اظهار داشت این حرکت طلاب و مردم حوزه علمیه قم اولین حرکت گسترده و شکوهمند مردم بر ضد رژیم پهلوی پس از قیام ۱۵ خرداد بود که زیر سوال بردن شعار فضای باز سـیاسی آمریکا و رژیم پهـلوی،اثبات ادامه و استمـرار قیـام ۱۵ خـرداد رهـبر کبیـر انقـلاب،زیر سوال بردن مواضع سازشکارانه برخی از جریانهای سیاسی ،بوجود آوردن خیزش های مردمی در سطح کشور از جمله ثمرات و نتایج این قیام بود.

 

ایجاد امنیت اجتماعی فلسفه حجاب و عفت عمومی

خطیب جمعه با اشاره به توطئه استعماری کشف حجاب از سوی رضاخان که با حمایت استعمارگران صورت گرفت در ادامه به فلسفه و اهداف حجاب و پوشش اسلامی اشاره کرده و اظهار داشتند جلوگیری از فساد اخلاقی مرد،ایجاد امنیت اجتماعی برای زنان،تحکیم پیوند خانوادگی ،ایجاد آرامش روانی در جامعه،حفظ حرمت و جایگاه زن در جامعه ،فعالیت و سازندگی به جای هوسرانی از جمله اهداف حجاب و پوشش اسلامی می باشد.