شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - السبت 12 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۲/۱۱/۱۷) نقش بازار و اصناف در انقلاب اسلامی

{gallery}basijeasnaf{/gallery} حجت الاسلام شکوری امام جمعه شهرستان خوی در همایش بسیج اصناف استان که در شهرستان خوی برگزار شده بود نقش بازار و اصناف در انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار داد . وی تدارک مالی انقلاب اسلامی قبل از پیروزی ،پرداخت وجوهات شرعی به حضرت امام و سایر علمای مبارز در شهرستانها ،رسیدگی به […]

{gallery}basijeasnaf{/gallery}

حجت الاسلام شکوری امام جمعه شهرستان خوی در همایش بسیج اصناف استان که در شهرستان خوی برگزار شده بود نقش بازار و اصناف در انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار داد .

وی تدارک مالی انقلاب اسلامی قبل از پیروزی ،پرداخت وجوهات شرعی به حضرت امام و سایر علمای مبارز در شهرستانها ،رسیدگی به وضع معیشتی خانواده زندانیان سیاسی ،تدارک مالی مساجد ،اجتماعات ،راه پیمایی ها ،سخنرانی ها ،تبعیدیان و پخش اعلامیه های حضرت امام در دوران مبارزه با رژیم شاه را از جمله اقدامات بازاریان کشور در دوران ستم شاهی برشمرد.

وی در ادامه شرکت مستقیم در مبارزات علیه استبداد و استعمار ،راه اندازی تشکل های سیاسی همانند انجمن های اسلامی ،شرکت کردن در تظاهرات و اجتماعات خیابانی ،تعطیل کردن بازار و کسب و کار جهت مبارزه عملی با رژیم پهلوی را از جمله اقدامات بازاریان و اصناف در همایت از انقلاب برشمرد.

حجت الاسلام شکوری در ادامه با اشاره به فعالیت های پس از پیروزی انقلاب بازاریان تدارک و پشتیبانی دفاع مقدس ،مبارزه عملی با تحریم و فشارهای اقتصادی استکبار ،موضع گیری در برابر سودجویان و تروریست های اقتصادی ،برخورد قاطع با موانع و مشکلات و توطئه های اقتصادی را از جمله عملکرد موفق بازاریان پس از پیروزی انقلاب برشمرد .

وی در ادامه خطاب به بسیج اصناف با تقدیر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جهت راه اندازی بسیج اصناف گفت:رسالت اصناف بسیجی در بازار بسیار سنگین است .

وی در ادامه تلاش و کوشش مضاعف در جهت ایجاد بازار صد درصد اسلامی،به فرهنگ تبدیل کردن عدالت و انصاف در مـیان اصنـاف بـازار،احیا کردن دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر در محیط بازار،رصد کردن فعالیت تروریست های اقتصادی ،تقویـت روحیه دفاعـی و آمـادگی بازاریان،فراهم سازی زمینه آموزش احکام بـازاریـان،فرهنگ سازی برای اقتصاد مقاومتی در بازار،تـرویـج فرهـنگ بسیجـی در میـان اصـناف از جمله رسالت های مهم بسیج اصناف در بازار اسلامی برشمرد و در پایان با تقدیر از برگزار کنندگان این همایش استانی مصادیق و مشخصه های فرهنگ بسیجی را به ترتیب زیر بیان کرد.