دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ - الإثنين 22 شوال 1443

(۱۳۹۲/۱۱/۲۱) افتتاح دفتر هماهنگی حوزه و دانشگاه

حجت الاسلام شکوری امام جمعه و مسئول حوزه علمیه خوی با حضور جمعی از دانشگاهیان و حوزویان دفتر هماهنگی حوزه و دانشگاه را در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان افتتاح کرد . وی در جمع دانشجویان و طلاب و اساتید حوزه و دانشگاه با اشاره به مشکلات قبل از پیروزی انقلاب اظهار داشت سیاست آمریکا […]

حجت الاسلام شکوری امام جمعه و مسئول حوزه علمیه خوی با حضور جمعی از دانشگاهیان و حوزویان دفتر هماهنگی حوزه و دانشگاه را در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان افتتاح کرد .

وی در جمع دانشجویان و طلاب و اساتید حوزه و دانشگاه با اشاره به مشکلات قبل از پیروزی انقلاب اظهار داشت سیاست آمریکا و رژیم استبدادی پهلوی بر این بود که حوزه و دانشگاه را از هم جدا بکند و تا حدودی موفق شده بود و در این زمینه توطئه های پیچیده ای طراحی کرده بودند لکن به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و عنایات ویژه رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری مد ظله که مدام بر وحدت حوزه و دانشگاه تأکید داشتند موضوع وحدت حوزه و دانشگاه به صورت گسترده مطرح گردید علی رغم استمرار توطئه های استکبار و عوامل داخلی او ارتباطات این دو مرکز علمی به صورت روزمره در حال رشد و گسترش می باشد .

وی در ادامه همکاری حوزه و دانشگاه در زمینه تدریس علوم انسانی ،مبادله استاد ،انجام کارهای پژوهشی و تحقیقی مشترک ،تدوین کتب درسی ،بازنگری به متون درسی گذشته و تأسیس دفتر همکاری و وحدت حوزه و دانشگاه را از جمله این فعالیت ها برشمرد.

عضو شورای استانی حوزه علمیه در ادامه گفت همکاری حوزه و دانشگاه در استان آذربایجان غربی که یک استان مرزی که با چهار کشور همسایه می باشد از اولویت های مهم این استان می باشد لذا امیدواریم گشایش این دفتر یک قدم مبارکی باشد برای انجام همکاری های مهم بعدی

 

{gallery}HOZE-DANESHGAH{/gallery}

 

خبر در خبرگزاریها:

خبرگزاری فارس

خبرگزاری رسا

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری ایرنا