جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - الجمعة 19 شوال 1443

(۱۳۹۳/۰۲/۱۹) اعتکاف تمرین اتصال به خدا و انقطاع از غیر اوست

اعتکاف تمرین اتصال به خدا و انقطاع از غیر اوست خطیب با اشاره به فضیلت ایّام البیض و اعتکاف در روزهای ۱۳،۱۴،۱۵ رجب اظهار داشت در اهمیت اعتکاف همین بس که رسولخدا(ص) به صورت مداوم و همه ساله عمل عبادی اعتکاف را تا آخر عمر در ماه رمضان انجام میدادند. وی با بیان بخشی از […]

اعتکاف تمرین اتصال به خدا و انقطاع از غیر اوست

خطیب با اشاره به فضیلت ایّام البیض و اعتکاف در روزهای ۱۳،۱۴،۱۵ رجب اظهار داشت در اهمیت اعتکاف همین بس که رسولخدا(ص) به صورت مداوم و همه ساله عمل عبادی اعتکاف را تا آخر عمر در ماه رمضان انجام میدادند.

وی با بیان بخشی از احکام اعتکاف گفت بر اساس مفاد روایات و فتاوای فقها اعتکاف باید در مساجد جامع باشد ولی بعضی از فقها در مساجد غیر جامع نیز رجاءً جایز میدانند و اضافه کرد از جمله شرایط اعتکاف حضور مداوم معتکف در مسجد محل اعتکاف است و نباید از آن خارج شد مگر در موارد ضرورت.و گفت مهم ترین هدف از اعتکاف تمرین اتصال به خداوند و انقطاع از غیر او می باشد و باید معتکفین با تفکر و اندیشه با راز و نیاز و مناجات با خدا پرداخته و تمرین بکنند که پس از خاتمه اعتکاف همچنان روح معنوی خود را تا سال دیگر حفظ کنند.

اطاعت خدا شرط بهره مندی از ولایت اهل بیت(ع)

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در خطبه اول این هفته نماز جمعه با تمسک به روایتی از امام باقر(ع) اظهار داشت آن بزرگوار می فرماید :به خدا قسم با ما سندی از سوی خدا نیست، بین ما و خدا خویشاوندی وجود ندارد و جز با اطاعت به خدا نزدیکی نمی جوییم ،پس هر کس از شما مطیع خداوند باشد ولایت ما برایش سودمند است و هر که از شما نافرمانی خدا کند ولایت ما سودی برایش ندارد وای بر شما مغرور نشوید.

تولد در داخل کعبه ویژگی منحصر به فرد امیرمؤمنان(ع)

حجت الاسلام شکوری با تبریک ۱۳ رجب روز میلاد امیرمؤمنان(ع) گفت بخشی از شگفتیهای زندگی پر حـادثه امیـرمؤمنـان(ع) مـربـوط بـه ولادت و دوران کودکی ،نوجوانی و جوانی آن بزرگوار می باشد.

تولد امیرمؤمنان(ع) در داخل کعبه صورت گرفت کـه فضیـلت منحـصر بـه فـرد آن حـضرت بـودو پرورش یافتن ایشان در خانه رسولخدا(ص) از ۶ سالگی و باز از جمله افتخارات امیرمؤمنان(ع) تبعیت و پیروی صد در صد او از رسول خدا(ص) بود به طوری که می فرماید وَ لَقَدْ کُنْتُ أَتَّبِعُهُ أِتِّباعَ الْفَصیلِ أَثَرَ اُمِّهِ من همواره پیرو پیامبر بودم همچون فرزندی که همراه با مادر است و او هر روز نشانه تازه ای از اخلاق نیکو برایم آشکار میفرمود.

تاوان زورآزمایی آمریکا و روسیه را مردم اوکراین میپردازد

خطیب جمعه با اشاره به بحران اوکراین اظهار داشت اوکراین با جمعیت ۴۶ میلیون نفری در میان کشورهای به استقلال رسیده پس از فروپاشی شوروی دومین قدرت بعد از روسیه است و این کشور از امکانات مـهم صنـعتی و توسعه سیاسی لازم برخوردار است و برای ابرقدرتها از موقعیت حساس و استراتژیک جـغرافیـایی برخوردار میباشد ،ترانزیت ۸۰ درصد گاز طـبیعی و ۷۰ درصد نفت خام روسـیه به اروپـا از این کـشور صورت می پذیرد.

وی ادامه داد پناه دادن به ادوارد اسنودن همراه با افشای مسائل پشت پرده آمریکا ،شکست آمریکا در حمله نظامی به کشور سوریه و توافق گروه ۱+۵ با جمهوری اسلامی از جمله موفقیت های سیاست خارجی روسیه است.

وی ادامه داد دورکردن غرب از اوکراین و جلوگیری از پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا موضوع دیگری است که روسیه با آمریکا و اتحادیه اروپا به زورآزمایی مشغول هستند که تاوان آن را مردم اوکراین میپردازند اخیرا ۴۳ نفر که نوعا روس تبار بودند عمداً در آتش سوزانده شدند و ۲۰۰ نفر نیز مجروح گشتند.