یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - الأحد 21 شوال 1443

(۱۳۹۳/۰۳/۱۶) رأی ۸۸ درصدی به اسد و رسوایی استکبار و ارتجاع

خطیب با اشاره به برگزاری آزادانه انتخابات ریاست جمهوری در کشور سوریه رأی ۸۸ درصدی مردم به ریاست جمهوری بشار اسد گفت:این رأی استکبار جهانی و ارتجاع منطقه را در حمایت از تروریسم تکفیری در این کشور کاملا رسوا کرد و به جهانیان ثابت کرد نمیتوان با اراده مردم مقابله کرد. امیرمؤمنان(ع):از خدا بترسید و […]

خطیب با اشاره به برگزاری آزادانه انتخابات ریاست جمهوری در کشور سوریه رأی ۸۸ درصدی مردم به ریاست جمهوری بشار اسد گفت:این رأی استکبار جهانی و ارتجاع منطقه را در حمایت از تروریسم تکفیری در این کشور کاملا رسوا کرد و به جهانیان ثابت کرد نمیتوان با اراده مردم مقابله کرد.

امیرمؤمنان(ع):از خدا بترسید و بر مرگ پیشی گیرید

حجت الاسلام شکوری در خطبه اول نماز جمعه این هفته با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا گفت:امیرمؤمنان(ع) می فرماید:ای مردم از خدایی بترسید که اگر بگویید می شنود و اگر چیزی در دل پنهان کنید میداند و بر مرگ پیشی گیرید که اگر از آن فرار کنید به شما می رسد و اگر او را فراموش کنید شما را فراموش نخواهد کرد.

از اعمال و اذکار ماه شعبان غفلت نکنیم

خطیب جمعه با اشاره به فضایل ماه شعبان گفت:رسولخدا(ص) این ماه را ماه خود معرفی فرموده

در واقع این ماه مقدمه بر ماه رمضان است لذا نباید از ادعیه ،اذکار و نمازهای مستحبی ،استغفار ، روزه ،غسل و صدقه دادن در این ماه غفلت نمود بویژه از مناجات بسیار مهم شعبانیه نباید غافل شد.

حضرت علی اکبر(ع) الگوی جوانان ایران است

حجت الاسلام شکوری با تبریک روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت :در کتب سیره و مقاتل ادب،شجاعت،شهامت،تدبیر،بصیرت و غیرت دینی را از جمله ویژگیهای بارز آن حضرت برشمرده اند.

وی ادامه داد جوانان ایران اسلامی در طول حوادث و اتفاقات مهم کشور در صحنه حضور فعال داشتند و عزت جمهوری اسلامی ایران را در میدانهای سیاسی ،نظامی،اقتصادی،فرهنگی و علمی به جهانیان نشان داده اند و عملا اثبات کرده اند که حضرت علی اکبر (ع) را الگوی خویش قرار داده اند.

مزاحمتهای استکبار و ناتوانی در شناخت دشمن دو چالش مهم

حجت الاسلام شکوری با اشاره به سخنرانی مهم مقام معظم رهبری مدظله در سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی به بخشهایی از سخنان رهبری اشاره کرد و گفت:کنجکاوی ملل جهان برای درک حقایق جمهوری اسلامی ،تحلیل غلط دشمنان در مورد بیداری اسلامی،توطئه های متعدد استکبار علیه جمهوری اسلامی ،ضرورت فهم مکتب امام خمینی ره ،لزوم سپردن کارها به مردم،پرهیز از اختلاف ،تنبلی و خود باختگی و معرفی مزاحمتهای استکبار و ناتوانی در شناخت دشمن اصلی بعنوان دو چالش مهم از جمله موضوعاتی بودند که ولی امر مسلمین مورد تأکید قرار دادند .