سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - الثلاثاء 8 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۳/۰۳/۲۱) برنامه های حکومتی امام عصر عج

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان خوی که با حضور جمع کثیری از مسئولان ،اساتید دانشگاه و حوزه ، بسیجیان و جمعی از نخبگان شهرستان خوی که به مناسبت نیمه شعبان برگزار شده بود بخشی از برنامه های حکومتی امام عصر (ع) را مورد بررسی و تحلیل قرار داد. […]

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان خوی که با حضور جمع کثیری از مسئولان ،اساتید دانشگاه و حوزه ، بسیجیان و جمعی از نخبگان شهرستان خوی که به مناسبت نیمه شعبان برگزار شده بود بخشی از برنامه های حکومتی امام عصر (ع) را مورد بررسی و تحلیل قرار داد.

 

 

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی حکومت جهانی آن حضرت گفت:احیای سنت و کتاب ،به کمال رساندن اندیشه و اخلاق و رشد دادن جامعه بشری و از بین بردن بدعتها را از جمله برنامه های فرهنگی آن بزرگوار می باشد. و امام باقر(ع) می فرماید :وقتی قائم ما قیام کند دست خود را بر سر بندگان می گذارد و بدین وسیله عقول آنها را جمع و اخلاقشان را به کمال می رساند و در روایت دیگر می فرماید در عصر آن حضرت حکمت به مردم عطا می شود بطوریکه زن در خانه خود بر اساس کتاب خدا و سنت رسول او قضاوت می کند .

وی در ادامه با اشاره به برنامه های اقتصادی حکومت جهانی امام عصر(ع) گفت:بهره وری از منابع طبیعی ،توزیع عادلانه ثروت،عمران و آبادانی کل زمین را از جمله این برنامه ها برشمرد و اظهار داشت برخلاف حکومتهای دیگر که نوعا بخشی از زمین را آباد می سازند در حکومت جهانی آن بزرگوار کل کره زمین آباد می شود .امام باقر(ع) می فرماید زمین برای آن حضرت پیچیده و گنجهایش برای او آشکار می شود و در روایت دیگر می فرماید همه خرابیهای زمین را آن حضرت آباد می سازد.

{gallery}sepah-nimeshaban{/gallery}

حجت الاسلام شکوری در بخش سوم از برنامه های حکومتی امام به برنامه های اجتماعی پرداخت و گفت گسترش امر به معروف و نهی از منکر ،مبارزه با فساد و انحرافات اخلاقی ،اجرای حدود الهی و همچنین اجرا کردن عدالت قضایی از جمله برنامه های اجتماعی آن حضرت می باشد که در روایات وارد شده است آن حضرت و اصحابش امر به معروف و نهی از منکر می کنند ،با عدالت حکم کرده و به آن امر می کنند ،آثار گمراهی و هوای نفس و دروغ را از بین می برند و ترازوی عدالت را در جامعه مستقر می سازند.

وی در پایان خطاب به حضار گفت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی این افتخار را دارد که در مسیر اجرای فرهنگ اهل بیت(ع) قدم بر میدارد لذا بر همه مسئولان نظام و آحاد ملت ایران و شیعیان اهل بیت(ع) است که در تمامی زمینه ها پای جای پای اهل بیت(ع) بگذارند و در برابر انحرافات ،کج اندیشی ها ،فتنه ها ،اختلافات ،توطئه ها همچنان مقاومت و پایداری داشته باشند و در دفاع و حمایت از ولایت فقیه و ولی امر مسلمین کوتاهی نکنند.