جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - الجمعة 16 ربيع أول 1443

(۱۳۹۳/۰۵/۱۰) امروز مسئله غزه مسئله اول جهان اسلام است

خطیب با اشاره به مواضع اخیر ولی امر مسلمین در مورد جنایات اسرائیل در غزه گفت:ضرورت تجهیز ملت فلسطین ،تجلیل از مقاومت مردم غزه،محکوم کردن موضوع خلع سلاح مقاومت ،شریک جرم معرفی کردن حامیان و سکوت کنندگان در برابر جنایات اسرائیل و مسئله اول جهان اسلام معرفی کردن مسئله غزه از جمله مواضع صریح مقام […]

خطیب با اشاره به مواضع اخیر ولی امر مسلمین در مورد جنایات اسرائیل در غزه گفت:ضرورت تجهیز ملت فلسطین ،تجلیل از مقاومت مردم غزه،محکوم کردن موضوع خلع سلاح مقاومت ،شریک جرم معرفی کردن حامیان و سکوت کنندگان در برابر جنایات اسرائیل و مسئله اول جهان اسلام معرفی کردن مسئله غزه از جمله مواضع صریح مقام معظم رهبری مدظله می باشد که باید مسئولان نظام جمهوری اسلامی و مسلمانان کشورهای اسلامی مورد توجه جدی قرار بدهند.

حالات معنوی ماه رمضان را با مراقبه حفظ کنیم

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران جمعه به رعایت کردن تقوا گفت:به برکت اعمال و روزه داری ماه مبارک رمضان و حراست از اعضاء و جوارح در هر کدام از روزه داران حالتهای معنوی خاصی بوجود آمده است لذا برای حفظ و استمرار بخشیدن و گسترش این خصلتهای معنوی باید مدام مراقبه النفس داشته باشیم .امام صادق(ع) می فرماید:بر هر مسلمانی که شناخت بر ما دارد لازم است اعمال خود را در هر شب و روز بر خویشتن عرضه بدارد و حسابگر نفس خویش باشد اگر حسنه ای دید برای افزایش آن بکوشد و اگر کار بدی مشاهده نمود استغفار نماید مبادا روز قیامت رسوا شود.

جنگ جهانی اول سوغات غربیان هوا پرست بود

خطیب جمعه با اشاره به اول آگوست روز آغاز جنگ جهانی اول گفت:حدود ۱۰ میلیون کشته و ۲۰ میلیون زخمی و معلول و میلیاردها خسارت مالی در اثر این جنگ خانمانسوز بر جهانیان وارد شد .

وی در ادامه گفت این جنگ سوغات غربیان و اروپاییان هواپرست بر جهانیان بود از قبیل انگلستان،آمریکا ،آلمان ،اتریش،بلژیک ،فرانسه،مجارستان و صربستان در عین حال امروز با ریاکاری تمام خود را مدافع حقوق بشر معرفی می کنند.

حضرت مسلم فقیه و دانشمند بود

حجت الاسلام شکوری با اشاره به پنجم شوال روز ورود حضرت مسلم سفیر امام حسین(ع) در شهر کوفه گفت:بر اساس مستندات روایی ،تاریخی و رجالی حضرت مسلم یک فقیه و دانشمند بود .در زیارتنامه آن بزرگوار این جمله وجود دارد السلام علیک ایها… الشهید الفقیه

تعبیر حضرت امام حسین(ع) از شخصیت ایشان در نامه به کوفیان اَخی و ابن عمّی و ثقتی می باشد که نشانگر عظمت شخصیت آن بزرگوار است .مرحوم صدوق از رسولخدا(ص) نقل می کند که در حق حضرت مسلم فرمود:.. تَدْمع علیه عیون المؤمنین و تصلّی علیه الملائکه المقربون دیدگان مؤمنان بر وی گریه خواهند کرد و فرشتگان مقرب درود خواهند فرستاد.

خون شهدای مظلوم غزه ویرانگر کاخهای ستمگران است

خطیب با اشاره به ادامه جنایات اسرائیل علیه مردم مظلوم غزه گفت:خدا را شاکریم که روز قدس به یک فرهنگ بین المللی تبدیل شده است. امسال در نوع کشورهای جهان مردم یکصدا علیه اسرائیل و حامیان او فریاد کشیدند.

وی ادامه داد آخرین آمار شهدای غزه ۱۴۰۰ نفر و مجروحان به ۸۰۰۰ هزار نفر رسیده است در عین حال پیروزی مبارزین غزه نزدیک است. انشاا.. خون شهدای مظلوم غزه کاخهای ستمگران را ویران خواهد ساخت.

پر بازدیدترین ها

بیشتر