یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - الأحد 13 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۳/۰۵/۱۷) شکست مفتضحانه اسرائیل ،استکبار و ارتجاع در غزه

حجت الاسلام شکوری با اشاره به جنایات اسرائیل در غزه اظهار داشت این جنگ یک ماهه بسیاری از حقایق پشت پرده را برای افکار عمومی جهان آشکار ساخت ، حمایت آمریکا،دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت و ارتجاع عرب و مجامع به اصطلاح مدافع حقوق بشر از اسرائیل از آن جمله می باشد. وی […]

حجت الاسلام شکوری با اشاره به جنایات اسرائیل در غزه اظهار داشت این جنگ یک ماهه بسیاری از حقایق پشت پرده را برای افکار عمومی جهان آشکار ساخت ، حمایت آمریکا،دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت و ارتجاع عرب و مجامع به اصطلاح مدافع حقوق بشر از اسرائیل از آن جمله می باشد.

وی اظهار داشت شکست اسرائیل در برابر مقاومت در واقع شکست استکبار جهانی و ارتجاع عرب منطقه است.

او ادامه داد خلع سلاح مقاومت ،اخراج رهبران مقاومت از غزه ،واگذاری غزه به تشکیلات خودگردان ،زنده کردن گفتگوهای سازش ،عادی سازی روابط با اعراب منطقه از جمله اهداف اسرائیل از این جنایات بود که به هیچکدام از آنها نرسید و مفتضحانه عقب نشینی کرد.

تولّا و تبرّا از مهمترین آموزه های اعتقادی شیعه است

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت کردن تقوای الهی گفت:امیرمؤمنان(ع) می فرماید:شما بر توشه های تقوا بمراتب محتاج ترید تا توشه های دنیا .

وی در ادامه موضوع تولّا و تبرّا در فرهنگ شیعیان اهل بیت(ع) را مورد بررسی قرار داد و گفت :تولّا و تبرّا از مهمترین آموزه های اعتقادی شیعه می باشد و خداوند مودت و محبت ذی القربی را مزد و پاداش رسالت رسولخدا(ص) تعیین فرموده است قل لا اسئلکم علیه اجراً الا الموده فی القربی

احمد بن جنبل در کتاب فضایل الصحابه می نویسد:وقتی آیه قل لا اسئلکم … نازل شد اصحاب عرض کردند ای رسولخدا خویشاوندان شما که مودت آنان بر ما واجب شده کیانند؟در پاسخ فرمود:علی ،فاطمه و دو فرزند آنان و این سخن را سه بار تکرار فرمود.

باید ها و نبایدهای اخلاقی خبرنگار

خطیب جمعه در بخش دیگر خطبه با تبریک روز خبرنگار و قرائت بخشی از وصیتنامه شهید صارمی اظهار داشت خبرنگار در یک جامعه اسلامی با خبرنگار جوامع لائیک و سکولار فرقهای اساسی و ماهوی دارند .

وی در ادامه داشتن تعهد در بیان حقایق،رعایت کردن انصاف در اظهار نظر ،نقد پذیری ،رعایت اصل بی طرفی ،امانت داری ،رازداری ،داشتن قدرت تفکر و تحلیل ،درک صحیح از حقایق جامعه و کمک به آرامش و تلطیف جامعه را از جمله بایدهای اخلاقی خبرنگار برشمرد و در ادامه ورود به حریم خصوصی افراد ،ایجاد جنگ روانی ،تحریف و قلب حقایق ،شایعه پراکنی ،هتک حرمت اشخاص ،جعل خبر،پیش داوری ،لجاجت و تعصب را از جمله نبایدهای اخلاقی خبرنگار نام برد.

برخورد نظامی تنها راه مقابله با داعش است

خطیب جمعه با اشاره به استمرار شرارتهای گروه تکفیری داعش در کشورهای عراق،سوریه و لبنان گفت:جای بسی تأسف است که در اثر غفلت جهان اسلام امروز استکبار از یک طرف مسلمانان غزه را توسط رژیم صهیونیستی قتل عام می کند و از سوی دیگر توسط گروه تکفیری و جلاد داعش امنیت و آسایش مردم چند کشور اسلامی را بهم ریخته است .

وی ضمن تقدیر از مواضع قاطع مسئولان نظام جمهوری اسلامی در برابر هر دو جریان ضد اسلامی گفت تنها راه مقابله با گروه تکفیری داعش برخورد نظامی و اخراج آنان از کشورهای اسلامی است.