جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - الجمعة 18 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۳/۰۵/۳۱) آیت ا.. ری شهری عمر با برکت خودشان را صرف خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی نمودند

حجت الاسلام شکوری در جلسه ای که به مناسبت حضور حضرت آیت ا.. ری شهری در شهرستان خوی با حضور جمعی از مسئولان ،علما و طلاب این شهرستان در حوزه علمیه امام خمینی تشکیل شده بود با اشاره به سوابق خدمات حضرت آیت ا.. ری شهری اظهار داشت ایشان از جمله شخصیت های معدود و […]

حجت الاسلام شکوری در جلسه ای که به مناسبت حضور حضرت آیت ا.. ری شهری در شهرستان خوی با حضور جمعی از مسئولان ،علما و طلاب این شهرستان در حوزه علمیه امام خمینی تشکیل شده بود با اشاره به سوابق خدمات حضرت آیت ا.. ری شهری اظهار داشت ایشان از جمله شخصیت های معدود و برجسته ایران اسلامی هستند که عمر با برکت خودشان را صرف خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی نمودند .

وی در ادامه با اشاره به مسئولیت های ایشان در نظام جمهوری اسلامی ،حاکم شرع دادگاه های انقلاب اسلامی،ریاست دادگاه انقلاب ارتش،وزارت اطلاعات ،دادستان کل کشور ،دادستان ویژه روحانیت،تولیت حضرت عبدالعظیم حسنی ،نمایندگی ولی فقیه و سرپرست حجاج و ریاست مؤسسه فرهنگی دارالحـدیث را از جمله مسئولیت های مهم ایشان برشمرد و ادامه داد دهها جلد کتاب در عناوین کلی دانشنامه ها ،حکمت نامه ها ،فرهنگ نامه ها ،کلام و عقاید ،تاریخ معاصر و تدریس اخلاق ،تفسیر و خارج فقه را از جمله خدمات ارزنده ایشان نام برد.

حجت الاسلام شکوری در ادامه با اشاره به سوابق فرهنگی شهرستان خوی اظهار داشت بر اساس مستندات تاریخی از ابتدای ورود دین مقدس اسلام به آذربایجان مردم شهرستان خوی نوعاً پیرو اهل بیت بودند و از قرن ششم تا کنون مدارس علمیه این شهرستان مستمراً دایر بوده و ادامه داد اکنون سه حوزه علمیه نمازی،امام خمینی ره و الزهرا با ۵۰۰ نفر طلبه دایر می باشد .

{gallery}rey-shahri{/gallery}