یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - الأحد 21 شوال 1443

(۱۳۹۳/۰۶/۲۸) دفاع مقدس در تاریخ سیاسی جهان جاودانی است

خطیب در بخشی از خطبه دوم با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس گفت:دفاع هشت ساله ملت رشید و شجاع ایران قطعا در تاریخ سیاسی ایران و جهان باقی خواهد ماند و برای ملل آینده جهان ،مبارزان ،حق طلبان دنیا راه گشا و هدایتگر و بیدار کننده خواهد بود. وی در ادامه تبیین ایثارگریهای ملت ایران،پاسخگویی […]

خطیب در بخشی از خطبه دوم با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس گفت:دفاع هشت ساله ملت رشید و شجاع ایران قطعا در تاریخ سیاسی ایران و جهان باقی خواهد ماند و برای ملل آینده جهان ،مبارزان ،حق طلبان دنیا راه گشا و هدایتگر و بیدار کننده خواهد بود.

وی در ادامه تبیین ایثارگریهای ملت ایران،پاسخگویی علمی و تجلیلی به شبهات و تحلیلهای غلط از دفاع مقدس ،ارائه تحلیل دقیق از نقش باورهای دینی مردم در استمرار دفاع ،تشریح اقدامات ناجوانمردانه دشمنان در طول دفاع مقدس،بیان نقش سرنوشت ساز رهبر کبیر انقلاب و تبیین علل پذیرش قطعنامه ۵۹۸ را از جمله رسالتهای مسئولان نظام و فرماندهان نیروهای مسلح و نخبگان جامعه برشمرد که باید در مورد دفاع مقدس صورت پذیرد.

تمدن بشری در سایه دانش و دانشمندان بوجود آمده

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در خطبه اول نماز جمعه این هفته با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا گفت:رسولخدا(ص) می فرماید:هر چیزی معدنی دارد معدن تقوا دلهای خدا شناسان است .

وی در ادامه با تبریک حلول مهر ماه و بازگشایی مدارس و دانشگاه های کشور گفت :توسعه و گسترش معارف ادیان آسمانی در میان بشر ،مبارزه با ستمگران در طول تاریخ ،تمامی پیشرفتها و تمدنهای بشری در طول تاریخ در سایه دانش و دانشمندان محقق شده است.

وی با اشاره به جایگاه معلمان و اساتید گفت:رسولخدا(ص) می فرماید:بر معلم خوبی ها تمامی موجودات عالم هستی طلب آمرزش می کنند و ادامه داد بر اساس مفاد روایات دارا بودن بر اخلاص،اجرای عدالت در میان دانش آموزان ،تواضع در برابر دانشجویان ،تخلق به اخلاق الهی ،دلسوزی و تعهد از جمله ویژگیهای بارز یک معلم و استاد از دیدگاه اسلام است.

آمریکا به بهانه داعش قصد انتقام گیری از دولت عراق و سوریه دارد

خطیب جمعه با اشاره به فرمایشات ولی امر مسلمین که اظهارات مقامات آمریکایی را در مورد مبارزه با داعش پوچ ، توخالی و جهت دار معرفی فرمودند اظهار داشت آمریکا و هم پیمانان غربی و منطقه ای او میخواهند بنام مبارزه با داعش که خودشان بوجود آورده اند بخاطر شکستهای گذشته، از دو ملت مسلمان عراق و سوریه انتقام بگیرند و هر دو کشور را اشغال نظامی بکنند.

انجام رسالت در اوج خفقان عباسی

حجت الاسلام شکوری با اشاره به روز شهادت امام جواد(ع) اظهار داشت آن بزرگوار ۱۷ سال در عصر حاکمیت مأمون و معتصم دو خلیفه ستمگر عباسی امامت کردند در عین حال که از ناحیه دژخیمان حکام جور مدام در محاصره بودند و تمامی فعالیتها و ارتباطات ایشان تحت کنترل بود لکن تبیین معارف اهل بیت(ع) ،تفسیر قرآن ،پاسخگویی به مسائل فقهی و شبهات دینی ،مبارزه جدی با غالبان ،تعلیم و تربیت شاگردان در رشته های مختلف علوم و حفظ ارتباط معنوی با پیروان و شیعیان از جمله عملکرد آن حضرت در طول امامت ۱۷ ساله ایشان بوده