جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - الجمعة 16 ربيع أول 1443

(۱۳۹۳/۰۶/۲۹) رسالت جهانی حوزه های علمیه

حجت الاسلام شکوری امام جمعه و مسئول مدارس علمیه شهرستان خوی در جلسه افتتاحیه حوزه علمیه خواهران (الزهرا) اظهار داشت امروز حوزه های علمیه اعم از برادران و خواهران رسالت های سنگین جهانی بر عهده دارند . وی در ادامه اظهار داشت شرایط سیاسی حاکم بر جهان ،منطقه و تحولات موجود در ارتباطات بین الملل […]

حجت الاسلام شکوری امام جمعه و مسئول مدارس علمیه شهرستان خوی در جلسه افتتاحیه حوزه علمیه خواهران (الزهرا) اظهار داشت امروز حوزه های علمیه اعم از برادران و خواهران رسالت های سنگین جهانی بر عهده دارند .

وی در ادامه اظهار داشت شرایط سیاسی حاکم بر جهان ،منطقه و تحولات موجود در ارتباطات بین الملل مسئولیت های سنگینی را متوجه حوزه های علمیه نموده است .

وی با اشاره به فرمایشات و مواضع اخیر ولی امر مسلمین حضرت آیت ا.. خامنه ای مبنی بر فهم درست شرایط حاکم و نقش آفرینی در نظم جدید جهانی گفت:پیروزی انقلاب اسلامی حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ،صدور فرهنگ انقلاب به سایر کشورها یک فرصت طلایی و استثنایی در فرا روی حوزه های علمیه قرار داده است

{gallery}eftetah-sale-tahsili-khaharan{/gallery}

حجت الاسلام شکوری ادامه داد شکست خوردن فرهنگ های مادی و ماتریالیستی حاکم بر جهان و روی گردانی ملل جهان از این فرهنگ ها ،سرخوردگی پیروان ادیان آسمانی تحریف شده و عدم توانایی رهبران آنان در پاسخگویی به نیازمندیهای بشر در نهایت بوجود آمدن بیداری اسلامی در نوع کشورهای خاورمیانه و ضرورت هدایت آنان در مسیر اسلام ناب و جلوگیری از نفوذ و میدانداری استکبار و عوال او مسئولیت های سنگینی را متوجه حوزه های علمیه که پرچمداران اسلام ناب هستند ساخته است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت تبیین و تشریح تجربیات موفق و ارزشمند ۳۵ ساله نظام جمهوری اسلامی در صحنه های مختلف سیاسی ،نظامی و امنیتی و علمی از قبیل :پیروزی اصل انقلاب اسلامی ،مدیریت ۸ ساله دفاع مقدس ،برخـورد با جریانهای تجزیه طلب داخلی ،مقابله با محاصره اقتصادی استکبار ،اتخاذ مواضع اصولی در حـوادث و اتفـاقات مهـم منطـقه ای و بیـن الملـلی،مدیریت ولایت فقیه ،مبارزه قاطع با رژیم صـهیونیستی و آمریکا ،تأمیـن آزادیهای مشروع مردم و جریانهای سیاسی بر مبنای قانـون اسـاسی و … از جمله وظایف سنگین حوزه های علمیه و روحانیت برشمرد.

عضو شورای استانی حوزه علمیه خطاب به طلبه های حاضر در جلسه اظهار داشت داشتن همت بالا در تحصیلات و تحلیل شرایط حاکم بر جهان،انجام نهایت تلاش و کوشش جهت فهم درست قرآن و سنـت،جهانی کردن افق دید و نگاه خود در فعالیتهای علمی روزمرّه،بالا بردن سطح تحمل و پایداری خویش در رسیدن به اهداف بلند،گسترش دادن قدرت تحلیل و برآورد درست از رسالتهای خویـش و مسلح شدن با دو سلاح مهم و سرنوشت ساز علم و عمل از جمله زمینه های انجام رسالت های مهم جهانی می باشد.

پر بازدیدترین ها

بیشتر