یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - الأحد 18 ربيع أول 1443

(۱۳۹۳/۰۷/۲۰) مدیریت مساجد نیاز به مدیریت و نظارت واحد دارند

حجت الاسلام شکوری در مراسم افتتاح مسجد بلال خیر ساز در شهرستان خوی که با حضور جمعی از مسئولان ،روحانیان و مردم متدین برگزار گردید طی سخنانی از خانواده مرحوم حاج اسماعیل سودخواه که بانی مسجد بلال بودند تقدیر و تشکر کرد . وی اظهار داشت مرحوم سودخواه یک انسان مؤمن و متعهدی بود که […]

حجت الاسلام شکوری در مراسم افتتاح مسجد بلال خیر ساز در شهرستان خوی که با حضور جمعی از مسئولان ،روحانیان و مردم متدین برگزار گردید طی سخنانی از خانواده مرحوم حاج اسماعیل سودخواه که بانی مسجد بلال بودند تقدیر و تشکر کرد .

وی اظهار داشت مرحوم سودخواه یک انسان مؤمن و متعهدی بود که رعایت آداب اسلامی از جمله ویژگیهای ایشان و فرزدانشان می باشد .وی در ادامه از نامگذاری مسجد بنام بلال تقدیر کرد و اظهار داشت بلال یک غلام حبشی بود که بخاطر ایمان به دین مقدس اسلام و پیامبر از ناحیه مالک خود که امیه بن خلف بود آزار و شکنجه های زیادی دید ولی آماده نشد از عقاید خود دست بردارد که در نهایت بوسیله پیامبر اسلام آزاد گردید و عنوان مؤذنی پیامبر را نصیب خود کرد و در جریان فتح مکه پشت بام کعبه اذان گفت.

{gallery}masjed-belal{/gallery}

وی در ادامه اظهار داشت بلال در تمامی غزوات پیامبر حضور داشت و از ارادتمندان امیرمؤمنان(ع) بود و پس از رحلت رسولخدا(ص) به عنوان اعتراض به حوادث و اتفاقات جامعه اسلامی مؤذنی را ترک گفت به جز دو مورد یکی بنا به درخواست حضرت فاطمه زهرا(س) و دیگری با درخواست اباعبدالله الحسین(ع) که هر دو اذان مدینه را بشدت دگرگون ساخت دیگر اذان نگفت.

وی در ادامه اظهار داشت مساجد ما مشکلات عدیده ای دارند موضوع مدیریت مساجد ،تأسیس مساجد ،امنا و روحانیت مسجد همه مسائلی هستند که نیاز به مدیریت و نظارت واحد دارند .

وی در عین حال از پیشقدمی و ایثار خیرین و متدینان در مسجد سازی تقدیر و سپاسگزاری کرد و اظهار داشت در روایات مختلف فضایل بی شماری در مورد مسجد سازان ذکر شده است.

وی در نهایت از حاضران در مسجد درخواست نمود که در بنا و تعمیر مساجد و حمایت از روحانی مسجد و جذب جوانان و بالا بردن سطح کمی و کیفی مراسمات و نمازهای جماعت نهایت تلاش و کوشش را داشته باشند.

پر بازدیدترین ها

بیشتر