یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ - الأحد 28 شوال 1443

(۱۳۹۳/۰۹/۰۷) بی عدالتی و تبعیض آمریکا را به مرحله انفجار رسانده است

خطیب با اشاره به قیام سیاه پوستان مظلوم و به سطوح آمده از تبعیض و بیدادگری حاکمان ستمگر آمریکا در حدود ۱۷۰ شهر کشور آمریکا گفت:عربده کشیهای حقوق بشری سردمداران حکومت آمریکا گوش فلک را کر کرده است در حالیکه ریشه تمامی بی عدالتیها ،ستمگریها ،غارتگریها،و تبعیضها در کل جهان بویژه در خاورمیانه در آمریکاست […]

خطیب با اشاره به قیام سیاه پوستان مظلوم و به سطوح آمده از تبعیض و بیدادگری حاکمان ستمگر آمریکا در حدود ۱۷۰ شهر کشور آمریکا گفت:عربده کشیهای حقوق بشری سردمداران حکومت آمریکا گوش فلک را کر کرده است در حالیکه ریشه تمامی بی عدالتیها ،ستمگریها ،غارتگریها،و تبعیضها در کل جهان بویژه در خاورمیانه در آمریکاست لذا قیام وال استریت و فرگوسن نشان میدهد که بی عدالتی و تبعیض کشور آمریکا را به مرحله انفجار رسانده است.

دشمن شناسی از اولویتهای یک جامعه انقلابی است

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران جمعه به رعایت تقوا موضوع دشمن شناسی از دیدگاه اسلام را مورد بررسی قرار داد و گفت:از مفاد آیات ،روایات و خطبه های نهج البلاغه استفاده می شود که دشمن شناسی از جمله رموز موفقیت و از اولویتهای یک جامعه انقلابی و ظلم ستیز است .امیرمؤمنان(ع) طی نامه ای خطاب به مردم مصر می نویسد:مرد جنگ همیشه بیدار است و کسیکه به خواب رود و غفلت کند باید بداند که دشمن او به خواب نرفته است و بیدار است مَن نام لَمْ ینم عنه

نابودی قدرت جهان اسلام از اهداف جریان تکفیر

خطیب جمعه با اشاره به برگزاری کنگره جهانی جریانهای افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای جهان اسلام با حضور متجاوز از ۳۰۰ نفر از اندیشمندان و دانشمندان از ۸۰ کشور جهان در حوزه علمیه قم گفت:این حرکت علمی و تحلیلی را در این شرایط حساس جوامع اسلامی که بصورت روزمرّه جمع کثیری از مسلمانان در کشورهای اسلامی از ناحیه گروه های تکفیری و افراطی قتل عام می شوند از جمله ابتکارات و افتخارات حوزه علمیه و مراجع تقلید شیعه برشمرد که در موضوعات اساسی جهان اسلام بی تفاوت نیستند.

وی در ادامه خشن معرفی کردن چهره اسلام ،ایجاد اختلاف در میان مسلمانان ،مقابله با جریان بیداری اسلامی ،ایجاد کمربند امنیتی برای اسرائیل و به تحلیل بردن قدرت جهان اسلام را از جمله اهداف استکبار در ایجاد و حمایت از جریانهای تکفیری برشمرد.

ایجاد نهضت علمی و روشنگری رسالت علمای جهان اسلام

خطیب با اشاره به سخنرانی ولی امر مسلمین در جمع دانشمندان شرکت کننده در کنگره جهانی جریانهای تکفیری گفت:ایجاد یک نهضت علمی ،منطقی و فراگیر ،روشنگری نسبت به نقش استعمارگران در احیای این جریان ،اهتمام عمومی در موضوع فلسطین بعنوان مسئله اصلی جهان اسلام و روشنگری نسبت به نقش آمریکا ،انگلستان و اسرائیل در احیای جریان تکفیر از جمله توصیه ها و سفارشات مقام معظم رهبری به علمای اسلام بود.

برگزاری همایش آیت ا.. خویی در زادگاه خود

خطیب با اشاره به ۸ صفر سالروز رحلت حضرت آیت ا.. خویی گفت:همایش یک روزه با محوریت سجایای اخلاقی ،دیدگاههای حدیثی و رجالی ایشان صبح چهارشنبه ۱۰ صفر با پخش پیام ویدیویی حضرت آیت ا.. شبیری زنجانی و آیت ا.. داوری از شاگردان برجسته آیت ا.. خویی آغاز و با سخنرانی تنی چند از اساتید حوزوی و دانشگاهی ادامه پیدا خواهد کرد .

وی ادامه داد دکتر حمید خویی نوه آیت ا.. خویی از جمله سخنرانان این همایش خواهد بود.