یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - الأحد 18 ربيع أول 1443

(۱۳۹۳/۰۹/۲۷) امر به معروف و نهی ازمنکر یک رسالت همگانی است

حجت الاسلام شکوری در جلسه مشترک ۱۵۰ نفر از آمران به معروف و ناهیان از منکر و اعضای ستاد و جمعی از مسئولان شهر که در دفتر امام جمعه تشکیل شده بود طی سخنانی از زحمات و تلاشهای صادقانه ستاد در انجام رسالت تذکر لسانی قدردانی و سپاسگزاری کرد . وی اظهار داشت در سایه […]

حجت الاسلام شکوری در جلسه مشترک ۱۵۰ نفر از آمران به معروف و ناهیان از منکر و اعضای ستاد و جمعی از مسئولان شهر که در دفتر امام جمعه تشکیل شده بود طی سخنانی از زحمات و تلاشهای صادقانه ستاد در انجام رسالت تذکر لسانی قدردانی و سپاسگزاری کرد .

وی اظهار داشت در سایه زحمات شما عزیزان شهرستان خوی در تذکر لسانی بارها صاحب رتبه ها و امتیازات کشوری و استانی را کسب کرده است .

وی خطاب به حاضرین در جلسه گفت فعلا چیزی که بر ستادها لازم است انجام بدهند در حد تذکرات لسانی است و فراتر از آن به عهده سایر مجموعه های رسمی نظام است .

وی ادامه داد رسالت تذکر لسانی یک رسالت عمومی است و اختصاص به قشر خاص و یا نهاد خاصی ندارد و در اجرای این فریضه نباید از کسی انتظار کمک و حمایت داشت بطوریکه در اقامه نمازهای واجب یومیه چنین انتظاری نداریم.

{gallery}amre-nahy{/gallery}

وی در ارتباط با احتمال مقابله برخی از افراد در برابر تذکرات لسانی اظهار داشت نباید در چنین مواردی با طرف درگیری لفظی پیدا کرد و اگر بصورت استثنایی موردی فوق العاده پیش بیاید باید با مراکز قانونی همانند نیروی انتظامی و دادستان هماهنگی لازم صورت بگیرد تا در صورت ضرورت از این طریق اقدام گردد.

وی با اشاره به بعضی از انتظارات اعضای ستاد مبنی بر ضرورت حمایت مسئولان و نیروی انتظامی اظهار داشت ما نباید این رسالت را بصورتی عملی سازیم که احساس افکار عمومی این باشد که نظام جمهوری اسلامی بصورت رسمی ایبن کار را انجام میدهد بلکه باید ستادها طوری عمل بکنند که رسالت تذکر لسانی به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل گردد و آن زمان است که ما احساس خواهیم کرد در انجام وظایف خویش موفق هستیم .لازم به یادآوری است که در پایان این جلسه از تعدادی از موفقین آمرین و ناهرین با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد و در این جلسه دادستان ،فرمانده نیروی انتظامی و مسئول سازماندهی آمران و ناهیان سخنانی ایراد کردند.

پر بازدیدترین ها

بیشتر