چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - الأربعاء 21 ربيع أول 1443

(۱۳۹۳/۰۹/۲۸) پیامبر (ص) رحمت خدا و اسوه بشریت است

خطیب با تسلیت ۲۸ صفر روز رحلت رسولخدا(ص) و امام مجتبی(ع) گفت:خداوند در قرآن حضرت محمد(ص) را با ویژگیهای خاتم الانبیاء رحمه للعالمین،اسوه حسنه برای بشریت معرفی فرموده است. وی در ادامه اظهار داشت در کتب روایی و تاریخی ،احترام به مهمان ،رسیدگی به نیازمندان ،سرپرستی ایتام،هم سفره شدن با بردگان ،کمک به اهل منزل،پذیرش […]

خطیب با تسلیت ۲۸ صفر روز رحلت رسولخدا(ص) و امام مجتبی(ع) گفت:خداوند در قرآن حضرت محمد(ص) را با ویژگیهای خاتم الانبیاء رحمه للعالمین،اسوه حسنه برای بشریت معرفی فرموده است.

وی در ادامه اظهار داشت در کتب روایی و تاریخی ،احترام به مهمان ،رسیدگی به نیازمندان ،سرپرستی ایتام،هم سفره شدن با بردگان ،کمک به اهل منزل،پذیرش دعوت اشخاص را از جمله ویژگیهای برجسته رسولخدا(ص) در طول زندگی ایشان برشمرد.

تنها راه رهایی مسلمانان مقابله با استکبار است

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در خطبه اول نماز جمعه این هفته موضوع دشمن شناسی از دیدگاه قرآن محور بحث قرار دادند مشرکان و کافران را از جمله دشمنان اسلام و مسلمانان برشمرد که امروز در قالب استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی تبلور پیدا کرده .

وی پلیدی ،ناپاکی،تجاوزگری،مقابله با حق،ستم پیشگی،تکبر و خود بزرگ بینی و دشمنی با اسلام و مسلمین را از جمله ویژگیها و خصوصیات بارز استکبار برشمرد و اظهار داشت تنها راه رهایی مسلمانان از توطئه های استکبار ،رژیم صهیونیستی و همدستان منطقه ای آنان مقاومت و مقابله همه جانبه می باشد.

اقتصاد مقاومتی تنها راه حل توطئه نفتی استکبار

حجت الاسلام شکوری با اشاره به آشفتگی اخیر قیمت نفت و متضرر شدن کشورهای صادرکننده نفت که نوعا کشورهای اسلامی هستند که ۴۰ درصد درآمد خود را از دست میدهند گفت:چیزی که در محافل سیاسی و رسانه ها مطرح می شود این است که موضوع ریشه سیاسی دارد چون آمریکا با همکاری عربستان سعودی جهت ایجاد فشار علیه جمهوری اسلامی و روسیه برای تعدیل سیاستهای خود در زمینه پرونده هسته ای و جریان اوکراین این توطئه را طراحی کرده اند.

وی ادامه داد تنها راه حل توطئه های نفتی و تحریمهای اقتصادی استکبار ،اقتصاد مقاومتی است که باید مردم و مسئولان نظام این خواسته ولی امر مسلمین را در مرحله عمل جدی بگیرند.

حماسه اربعین جهانیان را متحیر ساخت

خطیب با اشاره به حضور و پیاده روی میلیونها انسان از ملیتها و پیروان ادیان و مذاهب مختلف جهان بسوی کربلا گفت:این حماسه بی نظیر در سینه تاریخ خواهد ماند چون در شرایط ناامنی کامل مسیر و تسلط تکفیریان جلاد و مورد حمایت استکبار و ارتجاع بر بخشهایی از کشور عراق صورت گرفت که عشق اهل بیت رسولخدا(ص) و شهدای کربلا همه زائران اربعین را عاشورایی کرده بود که با گذشتن از جان خود بزرگترین تجمع معنوی و سیاسی را خلق کردند .این حماسه پیامهای مهم و معنی داری به استکبار جهانی و تکفیریان داشت که توان مقابله با اسلام ناب محمدی (ص) را نداشته و نخواهند داشت.

پیامهای رزمایش مشترک ارتش

خطیب در پایان خطبه با اشاره به رزمایش مشترک نیروهای زمینی دریایی ،هوایی و پدافندی ارتش از چهارم الی دهم دیماه در وسعت دو میلیون و دویست هزار کیلومتر زمینی ،دریایی و هوایی در مناطق اقیانوس هند،تنگه هرمز و بخشهایی از استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان اظهار داشت در این رزمایش اشرافیت نیروهای مسلح و توان رصد تهدیدات دشمن محک زده و سلاحها ،سامانه ها و تجهیزات جدید ارتش آزمایش خواهد شد.این رزمایش پیام صلح و دوستی نسبت به همسایگان دارد.

پر بازدیدترین ها

بیشتر