سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - الثلاثاء 23 شوال 1443

(۱۳۹۳/۱۰/۱۲) جمهوری اسلامی ایران منادی وحدت اسلامی

حجت الاسلام شکوری با تبریک میلاد مبارک رسولخدا(ص) و امام صادق(ع) و با اشاره به هفته وحدت اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در تمامی شرایط مدام منادی و مدافع وحدت مسلمانان بوده و هست. وی ادامه داد سیاستگزاری ارتباطات بین المللی بر مبنای وحدت ،حمایت از آرمان فلسطین،اتخاذ مواضع […]

حجت الاسلام شکوری با تبریک میلاد مبارک رسولخدا(ص) و امام صادق(ع) و با اشاره به هفته وحدت اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در تمامی شرایط مدام منادی و مدافع وحدت مسلمانان بوده و هست.

وی ادامه داد سیاستگزاری ارتباطات بین المللی بر مبنای وحدت ،حمایت از آرمان فلسطین،اتخاذ مواضع شفاف علیه جریانهای تفرقه افکن ،برگزاری نشستها و همایشهای بین المللی ،حمایت از حقوق مسلمانان علیه استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس و ایراد سخنرانی و صدور بیانیه های متعدد از ناحیه مقام معظم رهبری در موضوع وحدت امت اسلامی از جمله عملکردهای موفق جمهوری اسلامی در زمینه وحدت می باشد.

حجت الاسلام شکوری با اشاره به نقش آفرینیهای دشمنان علیه وحدت اسلامی ،ایجاد اختلاف میان پیروان مذاهب،بهره گیری از گروه ها و اشخاص تندرو،راه اندازی جریانهای تکفیری و تبلیغ موضوع ساختگی شیعه هراسی را از جمله مظاهر اختلاف افکنی های استکبار در میان مسلمانان برشمرد.

حقوق برادران دینی از دیدگاه امام سجاد (ع)

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا گفت:تقوا همان عمل کردن به واجبات و ترک کردن محرّمات خداوند است که در روایات با تعبیرات متعدد مطرح شده است .

وی در بخشی دیگر از خطبه موضوع حقوق هم کیشان و برادران دینی از دیدگاه امام زین العابدین(ع) را مورد بررسی قرار داد.

خطیب ادامه داد مهرورزی ،ایجاد الفت،اصلاح امورات،سپاسگزاری،گرامی داشتن،یاری رساندن و حمایت از آنان را از جمله حقوق برادران دینی از دیدگاه امام سجاد(ع) برشمرد.

حماسه سازان هویزه برای همیشه در تاریخ دفاع مقدس ثبت شده

خطیب با اشاره به ۱۶ دیماه روز حماسه مدافعان شهر هویزه گفت:فرزندان شجاع ملت ایران متشکل از پاسداران ،جهادگران و دانشجویان پیرو خط امام در اوج غربت و مظلومیت علی رغم خیانت بنی صدر از شهر هویزه در برابر تجاوز رژیم بعث عراق دفاع کرده و مظلومانه به شهادت رسیدند لذا نام و یاد این شیرمردان در تاریخ خونبار دفاع مقدس برای همیشه ثبت شده است.

امام در نامه به گورباچف شکست مکتبهای مادی را اعلان فرمود

حجت الاسلام شکوری با ۱۳ دیماه روز ابلاغ نامه تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی به آقای گورباچف رهبر اتحاد جماهیر شوروی امام پیام دعوت به فطرت و توحید را به وی ارسال فرمود و هشدار دادند که هیچکدام از سیوسیالیسم و سرمایه داری توان حل مشکلات و برآوردن نیازهای واقعی بشر را ندارد و در واقع امام پیشاپیش شکست مکتبهای مادی شرقی و غربی را رسما اعلان فرمودند.

حاکمان بحرین جز تسلیم در برابر مردم راه دیگری ندارند

خطیب با اشاره به بازداشت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق و از روحانیون سرشناس کشور بحرین توسط حاکمان آن کشور ضمن قدردانی از موضع گیری حضرت آیت ا.. سیستانی اظهار داشت چهار سال است حاکمان بحرین در مقابل خشم و نفرت مردم بحرین قرار گرفتند و چاره ای ندارند جز تسلیم در برابر خواسته های مشروع و بحق ملت بحرین