یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ - الأحد 28 شوال 1443

(۱۳۹۳/۱۱/۱۰) مقاومت بهترین گزینه برای مقابله با اسرائیل است

خطیب با اشاره به عملیات حزب الله علیه کاروان نظامیان اسرائیل و به هلاکت رساندن تعدادی از آنان بعنوان گرفتن انتقام خون شهدای قنطیره و حمایت نوع رهبران سیاسی فلسطین و فرماندهان گروه های مقاومت از این عملیات شجاعانه و غیرقدرتمندانه اظهار داشت تجربیات چندین ساله ،جنایات و تجاوزات اسرائیل نشان میدهد تنها مانع و […]

خطیب با اشاره به عملیات حزب الله علیه کاروان نظامیان اسرائیل و به هلاکت رساندن تعدادی از آنان بعنوان گرفتن انتقام خون شهدای قنطیره و حمایت نوع رهبران سیاسی فلسطین و فرماندهان گروه های مقاومت از این عملیات شجاعانه و غیرقدرتمندانه اظهار داشت تجربیات چندین ساله ،جنایات و تجاوزات اسرائیل نشان میدهد تنها مانع و عامل بازدارنده برای این رژیم جعلی و سفاک ترساندن آن است لذا بهترین و شاید تنها گزینه برای این کار همان مقاومت و مقابله با این رژیم اشغالگر است.

تجاوز به حقوق دیگران خشم خدا را به دنبال دارد

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در دو خطبه این هفته نماز جمعه با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا گفت:رسولخدا(ص) می فرماید:هر کس مال مؤمنی را بی جهت غصب کند خداوند از او روی گردان و نسبت به کارهای خوب او خشم می گیرد تا زمانی که توبه نماید و اموال غصبی را به صاحبش برگرداند.

وی در ادامه دزدیدن ،کلاه برداری،رشوه خواری ،کم کاری کارمندان،خیانت به کارفرما،تجاوز به حق کارگران،تجاوز به حقوق دیگران در املاک و ابنیه ،و پرداخت نکردن نفقه زن را از جمله مصادیق ضایع کردن حقوق دیگران و بیت المال برشمرد.

دهه مبارک فجر سند افتخار ملت انقلابی ایران است

خطیب با تبریک دهه مبارکه فجر گفت:دهه فجر یادآور خاطرات شیرین دوران پیروزی انقلاب اسلامی و سند افتخار ملت متعهد و انقلابی ایران است .وی اظهار داشت از جمله موضوعاتی که ضرورت دارد در چنین ایام مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد دستاوردهای داخلی ،منطقه ای و بین المللی انقلاب اسلامی در طول بیش از ۳ دهه پس از پیروزی است.

وی در ادامه تجدید بنای تفکر انقلابی بر مبنای آموزه های دینی،تلفیق موفقیت آمیز رهبری سیاسی و مذهبی ،احیاء اخوت اسلامی در میان مسلمانان جهان ،احیاء گرایش به معنویات و ارزشهای دینی،بوجود آمدن روحیه خودباوری و سلطه ستیزی در میان ملتها ،انفعال دولتها و قدرتهای استکباری در برابر ملتها را از جمله دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی برشمرد.

ایران به برکت انقلاب اسلامی صاحب فناوری پیشرفته فضایی است

حجت الاسلام شکوری با اشاره به روز فناوری فضایی گفت:یکی از صحنه های پیشرفت و موفقیت چشمگیر نظام جمهوری اسلامی به برکت انقلاب اسلامی فناوری فضایی می باشد .

وی پرتاب راکت کاوشگر ۳ ،رونمایی از ماهواره طلوع،ناهید و زهره ،پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید و ساخت ماهواره های مصباح،سینا،رصد،ظفر،فجر،سفیر ،سنجش و قائم را از جمله پیشرفتهای فضایی جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

مواضع دو گانه و متضاد آمریکاییان

خطیب با اشاره به مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان اظهار داشت همه میدانند که حکومت در این کشور استبدادی است حتی اصول اولیه دموکراسی و حقوق بشر در عربستان رعایت نمی شود و برخورد با زنان مانند دوران جاهلیت قبل از اسلام است در عین حال آمریکاییان به اصطلاح مدافع حقوق بشر و طرفدار دموکراسی که با بسیاری از کشورها آزاده و دموکرات جهان سرجنگ دارد یک هیئت بلند پایه در معیت رییس جمهور جهت عرض تسلیت و اظهار همدردی با خاندان آل سعودی به این کشور اعزام کرد. این همان یک بام و دو هوا یا موضع گیری متضاد و دوگانه است که آمریکاییان در برخورد با کشورها اتخاذ میکنند.