سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - الثلاثاء 23 شوال 1443

(۱۳۹۳/۱۱/۱۵) نباید از فرصتها و چالشهای انقلاب اسلامی غفلت کرد

حجت الاسلام شکوری به مناسبت دهه مبارکه فجر در جمع طلاب و اساتید و مدیران مدارس علمیه شهرستتان خوی که در مدرسه علمیه امام خمینی ره تشکیل شده بود با تبریک دهه فجر اظهار داشت پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی رسالت حوزه های علمیه و روحانیت را مضاعف ساخته است . وی […]

حجت الاسلام شکوری به مناسبت دهه مبارکه فجر در جمع طلاب و اساتید و مدیران مدارس علمیه شهرستتان خوی که در مدرسه علمیه امام خمینی ره تشکیل شده بود با تبریک دهه فجر اظهار داشت پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی رسالت حوزه های علمیه و روحانیت را مضاعف ساخته است .

وی در ادامه گفت بر اساس مفاد تعداد زیادی از روایات در زمینه شهر قم و مرکز علم و دانش بودن آن در آخرالزمان که امام صادق(ع) می فرماید:علم در شهری بنام قم ظاهر میگردد و این شهر کانون علم و دانش میگردد بطوریکه در کره زمین هیچ مستضعف دینی پیدا نخواهد شد.

وی ادامه داد پیامبر خدا در روایتی می فرماید مردمی در مشرق قیام میکنند و زمینه حکومت جهانی حضرت مهدی را فراهم میکنند لذا این رسالت امروز به عهده روحانیت است که زمینه های قیام آن بزرگوار را نه تنها در ایران بلکه در کل جهان فراهم می سازند.

{gallery}dahe-fajr-tollab-93{/gallery}

وی خطاب به طلاب حاظر در جلسه گفت شیوه فراگیری علوم باید با این هدف گیری باشد که رسالت جهانی دارید و باید در کل جهان به تبلیغ دین بپردازید و زمینه های انجام این رسالت جهانی را باید فراهم بسازید .

وی در ادامه گفت از جمله موضوعاتی که در زمینه انقلاب اسلامی باید مورد توجه همه مردم ،مسئولان و بویژه حوزه های علمیه قرار بگیرد بهره گیری و استفاده بهینه از فرصتهای فراروی انقلاب است که عبارتند از:دینی و مردمی بودن انقلاب اسلامی،پیشرفتهای علمی و فناوری کشور،بحرانهای اقتصادی حاکم بر جهان،ناکارآمدی سازمانهای بین المللی،بیداری اسلامی در کشورهای خاورمیانه،شکست مکتبهای مادی حاکم بر جهان و جایگاه ممتاز بین المللی جمهوری اسلامی

حجت الاسلام شکوری گفت اگر خدایی نکرده ما نتوانیم ما از این فرصتها استفاده بکنیم فردای قیامت در برابر شهیدان و امام بزرگوار مسئول و شرمنده خواهیم شد .

وی در ادامه اظهار داشت غیر از فرصتها انقلاب اسلامی در آینده با چالشهای متعددی نیز مواجه است و باید خودمان را برای برخورد با این چالشها آماده کنیم و آنها عبارتند از:تهاجم گسترده فرهنگی دشمنان اسلام و مسلمین،مشکلات اقتصادی و وابستگی به نفت،اشاعه سکولاریسم یعنی جدایی دین از سیاست،تحریمهای اقتصادی استکبار جهانی،مشکلات مربوط به موضوع هسته ای،موضوع حساس جهانی سازی استکبار و جنگ نرم استکبار علیه جمهوری اسلامی

لازم به یادآوری است که در پایان این جلسه به طلابی که در پایه های مختلف رتبه های ممتازی کسب کرده بودند از طرف امام جمعه و بسیج طلاب جوایزی اهدا گردید.