یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - الأحد 18 ربيع أول 1443

(۱۳۹۳/۱۱/۱۶) اهالی روستای خاکمردان در انقلاب یکدست و پیشتاز بودند

حجت الاسلام شکوری در پنجمین روز دهه مبارکه فجر سال ۹۳ در مراسم کلنگ زنی مدرسه شش کلاسه روستای خاکمردان که با حضور فرماندار و جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان خوی و مدیران آموزش و پرورش تشکیل شده بود طی سخنرانی اظهار داشت دهه مبارکه فجر فرصت مبارک و مغتنمی است که معمولا مسئولان […]

حجت الاسلام شکوری در پنجمین روز دهه مبارکه فجر سال ۹۳ در مراسم کلنگ زنی مدرسه شش کلاسه روستای خاکمردان که با حضور فرماندار و جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان خوی و مدیران آموزش و پرورش تشکیل شده بود طی سخنرانی اظهار داشت دهه مبارکه فجر فرصت مبارک و مغتنمی است که معمولا مسئولان بزرگوار از این فرصت جهت بیان عملکرد خویش و افتتاح پروژه ها استفاده میکنند که جای تقدیر و سپاسگزاری است .

وی در ادامه اظهار داشت چند نکته را لازم به یادآوری میدانم اول اینکه تبیین عملکرد از ناحیه مسئولان باید بصورت جامع و همه جانبه باشد نه اینکه فقط به فعالیتهای مادی و ساخت و ساز اکتفا شود چون انقلاب ما و نظام ما و اهداف اساسی مردم از انقلاب دینی و اسلامی بوده در عین حال که پرداختن به مسائل اقتصادی و مالی و حل مشکلات مردم از اولویت برخوردار است لکن نباید از مسائل معنوی و اخلاقی و آموزه های دینی غافل شد.

دیگر اینکه مسئولان باید تحلیل علمی از عملکرد انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و فعالیتهای خویش داشته باشند تا بتوان از این طریق فرهنگ و آموزه های انقلاب را به نسل های بعدی منتقل کرد.

وی با اشاره به تحریم های اقتصادی دشمنان اظهار داشت باید اقتصاد مقاومتی را جدی گرفت و ضرورت دارد مسئولان ابعاد آن را برای مردم تشریح کنند .

باز لازم است مسئولان ارزیابی و نقد عملکرد خویش را نصب العین خود قرار بدهند و در حوزه مسئولیت و مأموریت خویش برنامه ریزی های لازم را برای آینده داشته باشند.

{gallery}khakmardan93{/gallery}

حجت الاسلام شکوری در ادامه با اشاره به سوابق روستای خاکمردان اظهار داشت با مراجعه به تاریخ و بررسی گذشته اهالی این روستا به این نتیجه می رسیم که اسم با مسما بوده چون اهالی این روستا واقعا مرد بوده و هستند .

وی ادامه داد در ادوار گذشته مناطق مختلف آذربایجان بارها از ناحیه متجاوزین و انسانهای یاغی و متمرد مورد تاخت و تاز قرار گرفته اند لکن مردم این روستا از خود دفاع کرده و آنان را شکست دادند .

وی در ادامه گفت مردم این روستا قبل از پیروزی انقلاب در مسیر انقلاب قرار داشتند و همه یکدست پشت سر روحانی رذوستا حرکت میکردند و پس از پیروزی انقلاب بخش مهمی از هسته های اولیه کمیته انقلاب و بعدا سپاه پاسداران را جوانان این روستا تشکیل میداد .

وی ادامه داد در طول دفاع مقدس اهالی این روستا مدام در جبهه های کردستان و جنوب حضور فعال داشتند . چهل تا نود نفر همیشه در جبهه بودند لذا این روستای ۱۷۰ خانواری ۱۱ شهید و تعداد زیادی جانباز و مجروح شیمیایی تقدیم انقلاب کرده است.

وی در ادامه گفت چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی اهالی این روستا طی توماری مکتوب حمایت خود را از رهبر کبیر انقلاب اعلان کردند که از ناحیه دفتر امام پاسخ مکتوب و قدردانی شد.

وی در ادامه اظهار داشت روستای خاکمردان از جمله روستاهای عالم خیز می باشد که در ادوار گذشته دانشمندان برجسته ای از این روستا برخواسته و به اسلام و مسلمین خدمت کرده است از آنجمله است مرحوم آیت ا.. شیخ علی خاکمردانی که از شاگردان برجسته مرحوم شیخ مرتضی انصاری بوده که دارای تألیفات متعدد علمی می باشد.

لازم به یادآوری است که مدرسه این روستا بوسیله دو برادر خیر اهل بازرگان آقایان حاج سیف الله علی اکبر زاده و تقی علی اکبر زاده ساخته خواهد شد.

پر بازدیدترین ها

بیشتر