دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - الإثنين 14 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۳/۱۱/۲۴) استکبار پیروزی مردم در یمن را تحمل نکرد

خطیب با اشاره به پیروزی مردم یمن بر حکومت مورد حمایت استکبار جهانی و ارتجاع منطقه گفت:سردمداران استکبار یعنی آمریکا،فرانسه و انگلستان سفارت خود در این کشور را بستند. وی در ادامه گفت:جنبش انصارالله متشکل از شیعیان کشور یمن در یک حرکت انقلابی کاخ ریاست جمهوری این کشور را به تصرف خود درآورد و با […]

خطیب با اشاره به پیروزی مردم یمن بر حکومت مورد حمایت استکبار جهانی و ارتجاع منطقه گفت:سردمداران استکبار یعنی آمریکا،فرانسه و انگلستان سفارت خود در این کشور را بستند.

وی در ادامه گفت:جنبش انصارالله متشکل از شیعیان کشور یمن در یک حرکت انقلابی کاخ ریاست جمهوری این کشور را به تصرف خود درآورد و با صدور بیانیه ای تشکیل شورای ریاست جمهوری و انحلال مجلس این کشور را اعلام کرد.

امیرمؤمنان(ع): از دشمن داخلی برحذر باشید

حجت الاسلام شکوری خطیب جمعه خوی در ابتدای خطبه اول گفت:امیرمؤمنان(ع) در یکی از خطبه های خود با توصیه مردم به رعایت تقوا می فرماید:خداوند با هشدارهای خود راه عذر را بسته و شما را با دلایل روشن هدایت و اتمام حجت کرده و از دشمن داخلی که در سینه هایتان نفوذ کرده برحذر داشته است.

خداوند انسانهای بلند همت را دوست میدارد

خطیب در بخش دیگر خطبه موضوع بلند همتی از دیدگاه اسلام را با استناد به روایات اهل بیت(ع) مورد بررسی قرار داد و گفت:اهمیت بلند همتی،نقش بلند همتی در شرافت انسان،ارزش انسانهای بلند همت،نتایج و ثمرات بلند همتی از جمله موضوعاتی هستند که در روایات مورد عنایات قرار گرفته است در ادامه اظهار داشت رسولخدا(ص) می فرماید:خداوند کارهای والا و شریف را دوست میدارد و امیرمؤمنان(ع) نیز فرمود ارزش انسان به اندازه همت اوست.

۲۲ بهمن روز نمایش عزت و اقتدار ملت ایران بود

حجت الاسلام با قدردانی از حماسه تاریخی ملت وفادار و ولایت مدار ایران در روز ۲۲ بهمن گفت:این حماسه بخش مهمی از توطئه های استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی را خنثی کرد و پاسخ کوبنده ای بود بر یاوه گوییهای آمریکاییان و اعلان وفاداری به آرمانهای انقلاب اسلامی و نمایش وحدت،اقتدار و عزت ملی و پیروی از ولی امر مسلمین بود.

حکم ارتداد سلمان رشدی توطئه غربیان علیه اسلام را خنثی کرد

خطیب با اشاره به ۲۵ بهمن سالروز صدور حکم ارتداد و قتل سلمان رشدی از ناحیه رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت:پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل در مورد جنگ تحمیلی از ناحیه جمهوری اسلامی ایران غربیان و اروپاییان با تحلیل و برداشت غلط فکر کردند جمهوری اسلامی از آرمانها و ارزشهای دینی و انقلابی خود عقب نشینی کرده است لذا شروع به برنامه ریزی جهت تقدس زدایی از دین اسلام کردند که بخشی از آن کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی بود که با پاسخ کوبنده و شکننده رهبر کبیر انقلاب مواجه شدند.

جمهوری اسلامی از لحظه پیروزی تاکنون مدافع آرمان فلسطین است

خطیب با اشاره به روز ۳۰ بهمن روز گشایش سفارت فلسطین گفت:چند ساعت پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردم انقلابی تهران سفارت اسرائیل را اشغال کردند و سردرب آن این جمله را نوشتند اهدایی ملت انقلابی ایران به سازمان آزادیبخش فلسطین و یک هفته بعد سفارت فلسطین با حضور یاسر عرفات و حجت الاسلام سید احمد خمینی به نمایندگی از طرف امام سفارت فلسطین رسما افتتاح گردید.

سه جوان مسلمان قربانی نژادپرستی در آمریکا

خطیب با اشاره به کشته شدن سه جوان فلسطینی و سوری به دست یک نفر نژادپرست آمریکایی به دلیل مسلمان بودن اظهار داشت این حادثه از جمله حوادث دردناک جوامع اسلامی بود و بسی جای تأسف و تأثر است که غربیان و اروپاییان به اصطلاح حقوق بشر بویژه حاکمان آمریکا و رسانه های گروهی آنان در این زمینه خفه خون گرفته اند.