جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - الجمعة 16 ربيع أول 1443

(۱۳۹۳/۱۲/۱۵) راهیان نور حرکتی جهادی در راستای افزایش معنویت و بصیرت است

حجت الاسلام شکوری با اشاره به ۲۰ اسفند روز راهیان نور گفت:این مناسبت به برکت حضور ولی امر مسلمین در مناطق عملیاتی دفاع مقدس نامگذاری شده است. وی با اشاره به آثار و برکات بازدید مردم از مناطق جنگی گفت:جلوگیری از تحریف و فراموشی دفاع مقدس ،انتقال فرهنگ ایثار و جهاد به نسلهای بعدی ،تبلیغات […]

حجت الاسلام شکوری با اشاره به ۲۰ اسفند روز راهیان نور گفت:این مناسبت به برکت حضور ولی امر مسلمین در مناطق عملیاتی دفاع مقدس نامگذاری شده است.

وی با اشاره به آثار و برکات بازدید مردم از مناطق جنگی گفت:جلوگیری از تحریف و فراموشی دفاع مقدس ،انتقال فرهنگ ایثار و جهاد به نسلهای بعدی ،تبلیغات منفی استکبار و عوامل داخلی او ،انتقال واقعیتهای دفاع مقدس به بازدید کنندگان خارجی،نمایش نصرتهای الهی از رزمندگان ،انعکاس جنایات استکبار و حزب بعث از جمله برکات راهیان نور است بطوریکه مقام معظم رهبری مدظله راهیان نور را حرکتی جهادی در راستای افزایش معنویت و بصیرت معرفی فرموده

پیروی از هوای نفس یک نوع پرستش غیر خداست

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در خطبه اول نماز جمعه این هفته خوی با توصیه نمازگزاران جمعه به رعایت کردن تقوای الهی گفت:رسولخدا(ص) می فرماید:در زیر سایه آسمان از هر غیر خدایی که پرستش می شود نزد خدا عظیم تر از هوای نفس که پیروی شود یافت نمی شود.

وی در ادامه گفت:مبارزه با نفس بقدری مهم و در عین حال سخت و طاقت فرساست که پیامبر خدا(ص) از آن تعبیر به جهاد اکبر فرموده است.

وی اظهار داشت قناعت کردن ،راضی شدن به حداقل ،دوری جستن از دنیاپرستان ،شناسایی بدیهای نفس خویش و پرهیز از لذتهای دنیوی از جمله روشهای مبارزه با نفس از دیدگاه روایات است.

دیدگاه اسلام در زمینه طبیعت موجب شگفتی جهانیان شده است

خطیب با اشاره به ۱۵ اسفند روز درخت کاری و آغاز هفته منابع طبیعی گفت:موضوع طبیعت و بهره گیری درست از منابع طبیعی بقدری در آیات و روایات از ابعاد مختلف مورد توجه و تأکید قرار گرفته است که موجب حیرت و شگفتی جهانیان شده است.

مدیر اجرایی برنامه محیط زیست سازمان ملل میگوید من اعتقاد راسخ دارم ارزشهای معنوی جهان اسلام بستر مناسبی برای اجرای برنامه های لازم جهت حفظ طبیعت و تنوع زیست محیطی است.

خطیب با اشاره به دستورالعملهای متعدد اسلام در زمینه طبیعت گفت:توصیه به کشاورزی ،دامداری،باغداری ،بیان فلسفه آفرینش زمین،خورشید،آسمانها ،ستارگان،خواص گیاهان و میوه ها ،فواید اشجار و مراتع ،تأکید به عمران و آبادانی زمین از جمله موضوعاتی هستند که در معارف دینی مورد توجه قرار گرفته اند .

تمامی توطئه های خاورمیانه ای استکبار در حال خنثی شدن است

خطیب با اشاره به پیشروی ارتش و نیروهای مردمی در دو کشور سوریه و عراق جهت تسخیر مناطق اشغالی و شکست دادن گروه های تکفیری مورد حمایت استکبار و ارتجاع منطقه و پیروزی انصار الله در کشور یمن و عملیات پیروزمندانه مقاومت در لبنان علیه اسرائیل و بروز اختلاف در میان دولت مردان آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر مذاکره هسته ای با جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت تمامی این حوادث و اتفاقات نشان میدهد که توطئه های خاورمیانه ای استکبار با همکاری ارتجاع عرب منطقه در حال خنثی شدن و شکست خوردن است.

پر بازدیدترین ها

بیشتر