جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - الجمعة 18 جماد ثاني 1443

(۱۳۹۴/۰۲/۱۰) مردم ایران با امام جواد(ع) در ارتباط بودند

حجت الاسلام شکوری در جلسه رؤسای شوراهای شهری ،بخشی و روستایی که به مناسبت روز شوراها در سالن فرمانداری خوی تشکیل شده بود طی سخنانی با تبریک میلاد امام جواد (ع) و روز شوراها به حضار اظهار داشت بر اساس مستندات تاریخی و روایی تعداد زیادی از مردم ایران از جمله مردمانی از منطقه خراسان، […]

حجت الاسلام شکوری در جلسه رؤسای شوراهای شهری ،بخشی و روستایی که به مناسبت روز شوراها در سالن فرمانداری خوی تشکیل شده بود طی سخنانی با تبریک میلاد امام جواد (ع) و روز شوراها به حضار اظهار داشت بر اساس مستندات تاریخی و روایی تعداد زیادی از مردم ایران از جمله مردمانی از منطقه خراسان، شهر ری ،شهر قم و منطقه بست و سیستان با امام جواد(ع) در ارتباط بودند .

وی ادامه داد امام جواد(ع) طی نامه ای به یکی از کارگزاران حکومتی در سیستان که از محبان اهل بیت (ع) بود می نویسد:به برادرانت احسان و نیکی کن و بدان که در روز قیامت همه اعمال تو حتی آنهایی که به اندازه ذره و خردل است بازخواست خواهی شد .

وی خطاب به رؤسای شوراها گفت:امروز کارگزاران نظام جمهوری اسلامی من و شما هستیم باید خودمان را برای حساب پس دادن در محضر خداوند آماده کنیم.

وی ادامه داد محور بحث من در زمینه شوراها آسیب شناسی است به نظر می رسد پس از گذشت حدود دو دهه از تاریخ تشکیل شوراها لازم است یک بازنگری صورت پذیرد.

حجت الاسلام شکوری در ادامه گفت در روایات اهل بیت(ع) برای موضوع مشاوره حدود ،مرزها و محورهایی تعیین شده است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وی گفت سیاست زدگی ،جناح بازی ،تصمیمات بدون پشتوانه کارشناسی،حاشیه سازی از طریق مواضع و تصمیمات ،فلج کردن شهرداریها ،قطع ارتباط با سایر مدیران شهری ،ابتلا به روزمرگی ،بی برنامه گی و غفلت از موضوعات اساسی و اولویت دار و تبدیل شدن مشاوره به معامله در میان اعضای شورا و شهرداریها از جمله موضوعاتی هستند که می توانند آسیب جدی برای شوراها بوده باشد.

{gallery}roze-shoraha-94{/gallery}

وی در ادامه خطاب به شهرداریها گفت باید از سکون و سکوت ،بی حالی و بی تفاوتی اجتناب کرد و بصورت شبانه روز در خدمت به مردم تلاش کرد.

وی ادامه داد نصب صندوقهای پیشنهادات و انتقادات ،برگزاری جلسات مشاوره با متخصصین ،نظرخواهی از مردم در امورات مهم مربوط به آنان ،ارائه گزارش عملکرد به مردم ،پاسخگویی به شبهات ،شایعات و انتقادات در سطح شهر و روستاها ،برقراری ارتباط کاری و همفکری با مسئولان بخشهای مختلف از جمله موضوعاتی هستند که باید مورد عنایت اعضای محترم شوراها قرار بگیرد.