شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - السبت 13 شوال 1443

(۱۳۹۴/۰۲/۱۱) تولد در داخل کعبه از جمله افتخارات ویژه امیرمؤمنان(ع) است

خطیب با تبریک ۱۳ رجب روز میلاد امیرمؤمنان(ع) علی بن ابی طالب(ع) گفت:مرحوم شیخ مفید می نویسد:امیرمؤمنان(ع) روز جمعه ۱۳ رجب در سال ۳۰ عام الفیل در خانه کعبه به دنیا آمد و کسی نه قبل از او و نه بعد از او در بیت خدا به دنیا نیآمده است و این گرامی داشت خدا […]

خطیب با تبریک ۱۳ رجب روز میلاد امیرمؤمنان(ع) علی بن ابی طالب(ع) گفت:مرحوم شیخ مفید می نویسد:امیرمؤمنان(ع) روز جمعه ۱۳ رجب در سال ۳۰ عام الفیل در خانه کعبه به دنیا آمد و کسی نه قبل از او و نه بعد از او در بیت خدا به دنیا نیآمده است و این گرامی داشت خدا نسبت به آنحضرت می باشد .نوع علمای برجسته و نویسندگان برادران اهل سنت این فضیلت امیرمؤمنان(ع) را در کتب خود آورده اند لذا تولد در داخل کعبه از جمله ویژگیها و افتخارات منحصر به فرد امیرمؤمنان(ع) می باشد.

در نظام علوی توسعه فرهنگی مقدم بر توسعه اقتصادی است

حجت الاسلام شکوری در ادامه بحث حقوق متقابل دولت و ملت از دیدگاه امیرمؤمنان(ع) گفت:تعلیم و تربیت جامعه از جمله رسالتها و وظایف حاکم در قبال مردم جامعه اسلامی است.

وی در توضیح این رسالت دولت اظهار داشت در نظام علوی توسعه فرهنگی جامعه مقدم بر توسعه اقتصادی است بنابراین حاکم و کارگزاران حکومتی نمی توانند خود را نسبت به امورات فرهنگی جامعه غیر مسئول بدانند و این رسالت را وظیفه دیگران بشمارند خداوند در قرآن با صراحت تمام اقامه نماز،پرداخت زکات ،امر به معروف و نهی از منکر را از وظایف حکومت صالحان برشمرده است.

ویژگیهای معلمی استاد شهید آیت ا.. مطهری ره

خطیب جمعه با تسلیت ۱۲ اردیبهشت روز شهادت آیت ا.. مطهری و تبریک روز معلم گفت:یکی از ویژگیهای بارز و برجسته زندگی علمی شهید مطهری معلمی ایشان بود چه در حوزه های علمیه و چه در دانشگاه .

وی در ادامه گفت تسلط کامل بر موضوعات علمی،استقبال از پرسشها و اشکالات دانشجویان و طلاب ،تبیین مطالب علمی با بیان ساده ،تشویق شاگردان بر تلاش و ادامه تحصیل،جهت دار و هدفمند بودن مباحث و در نهایت محقق و نقّاد بار آوردن شاگردان از جمله خصوصیات تدریس ایشان بوده است .لذا بسیاری از فقهای برجسته حوزه های علمیه و اساتید بنام دانشگاه ها از جمله شاگردان شهید مطهری هستند.

خطیب ادامه داد امروز بر معلمان و اساتید جامعه است که با الگو قرار دادن شهید مطهری در تعلیم و تربیت دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب نهایت تلاش و کوشش را به عمل آورند.

کلید حل مشکلات اقتصادی در داخل کشور است نه در لوزان و ژنو

حجت الاسلام شکوری با تبریک ۱۱ اردیبهشت روز کارگر گفت:رسولخدا(ص) می فرماید هر کس از دسترنج خود روزی بخورد روز قیامت پاداش پیامبران را دریافت خواهد کرد.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با کارگران کشور گفت مقام معظم رهبری از نجابت جامعه کارگری در مقابله با تحریکات مستمر داخلی و خارجی در طول سه دهه انقلاب و تأکید بر تقویت تولید داخلی و مبارزه عملی با قاچاق کالا فرمودند کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان ،ژنو و نیویروک نیست بلکه در داخل کشور است.