جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - الجمعة 19 شوال 1443

(۱۳۹۴/۰۳/۱۴) مواضع سیاسی امام تمامی سیاستمداران جهان را متحیر و مبهوت ساخته بود

حجت الاسلام شکوری در بیست و ششمین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی موضوع مروری بر میراث های رهبر کبیر انقلاب را مورد بررسی قرار داد . وی اظهار داشت همه میراث های آن بزرگوار نشأت گرفته از افکار و اندیشه های ایشان می باشند که همانند جد بزرگوارشان امیرمؤمنان(ع) جامعه اضداد بودند. او فقیهی […]

حجت الاسلام شکوری در بیست و ششمین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی موضوع مروری بر میراث های رهبر کبیر انقلاب را مورد بررسی قرار داد .

وی اظهار داشت همه میراث های آن بزرگوار نشأت گرفته از افکار و اندیشه های ایشان می باشند که همانند جد بزرگوارشان امیرمؤمنان(ع) جامعه اضداد بودند.

او فقیهی بود زمان شناس که متجاوز از ۴ دهه است که مبانی استنباطی و نوآوریهای او در فقه و اصول از ناحیه فقهای حوزه های علمیه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد همچنین امام یک فیلسوف بود که سالها برجسته ترین مدرس فلسفه در حوزه علمیه قم بود و بعدا شاگردان فاضل و فقیه ایشان پرچم فلسفه را بلند کردند .

امام یک عارف بود که بخش مهمی از مواضع و اقدامات فوق العاده و ابتکاری او از مقامات معنوی و عرفانی او نشئت می گرفت.

همچنین امام یک سیاستمدار بود که تصمیمات و مواضع سیاسی داخلی ،منطقه ای و بین المللی او تمامی سیاستمداران و تحلیل گران سیاسی جهان را متحیر و مبهوت ساخته است .

وی در ادامه اظهار داشت امام یک مجاهد و مبارز در راه خدا بود که تمامی مواضع و گفتاه های خویش را در مقام عمل مورد تأیید و تأکید قرار داد .پیش از پیروان خودشان به زندان رفت و به خارج از کشور تبعید شد ،بی مهری ها و توهین های مخالفان را تحمل کرد و فرزند فقیه خود را که امید آینده بود در راه اسلام قربانی داد .

همچنین امام یک مدیر و رهبر موفق بود که در طول بیست و هشت سال دوران مبارزات تا زمان رحلتشان با زیبایی و تدبیر تمام ملت ایران را رهبری کرد و انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را از تمامی بحران ها و توطئه ها با موفقیت عبور داد و در نهایت مدل جدیدی از مدیریت ،حکومت داری و تعامل با جهانیان را به بشریت ارائه کرد .

حجت الاسلام شکوری در ادامه انقلاب اسلامی ،نظام جمهوری اسلامی ،ولایت فقیه و رهبری مقام معظم رهبری مد ظله را از جمله میراث های ارزشمند آن بزرگوار برشمرد که علی رغم توطئه های پیچیده دشمنان هر ۴ میراث در همان مسیری که امام مشخص کرده بود در حال پیشرفت و گسترش می باشد .

{gallery}rehlat-emam94{/gallery}

وی در ادامه وحدت اسلامی ،بیداری اسلامی ،ایجاد اعتماد به نفس در ملت ها و استکبار ستیزی را از جمله میراث های پربهای رهبر کبیر انقلاب برشمرد که در سایه عملی ساختن آنها امروز شاهد فروریختن ابهت استکبار جهانی و سقوط پادشاهان منطقه و گسترش بیداری اسلامی در سطح جهان هستیم.

وی در ادامه موسوعه ۵۰ جلدی از آثار امام ،صحیفه نور و وصیت نامه الهی سیاسی آن بزرگوار را از جمله میراث های امام برشمرد که تمامی افکتار ،اندیشه ها و مواضع ناب حضرت امام را میتوان در این مجموعه ها بررسی کرد.

حجت الاسلام شکوری در پایان سخنرانی خود تحت عنوان رسالتهای ملت انقلابی ایران اطاعت و پیروی کامل و عملی از فـرامین ومواضع ولی امر مسلمین همانند ادوار گذشته،حفظ روحیه استکبار ستیزی و قطع امید از حمایت و کمک کـشورهـای قدرتمـند غـربـی و اروپـایی،عملی ساختن اقتصاد مقـاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری همراه با جدا شدن از اقتصاد نـفتی،حمایت و دفاع از مظلومان ،محرومان و آزادیخواهان جهان اسلام که در قالب بیداری اسـلامی ظهـور دارد و در نهایت انـتـخـاب کـردن کـارگـزاران لایـق، کارآمد و معتقد به مبانی امام و رهبـری را از جمله وظایف و رسالتهای ملت انقلابی ایران در عصر حاضر برشمرد.