سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - الثلاثاء 25 ربيع ثاني 1443

(۱۳۹۴/۰۵/۲۳) مقاومت آزادگان دشمن بعثی را به اسارت کشید

خطیب جمعه با تبریک ۲۶ مرداد روز آغاز بازگشت آزادگان به کشور اسلامی ایران گفت یکی از بخشهای بسیار سنگین و طاقت فرسای دفاع ۸ ساله ملت متعهد ایران که جمع زیادی از رزمندگان متحمل شدند دوران آزادگی بود که سالها انواع شکنجه های دژخیمان رژیم بعثی را تحمل کردند در نهایت با ایثار و […]

خطیب جمعه با تبریک ۲۶ مرداد روز آغاز بازگشت آزادگان به کشور اسلامی ایران گفت یکی از بخشهای بسیار سنگین و طاقت فرسای دفاع ۸ ساله ملت متعهد ایران که جمع زیادی از رزمندگان متحمل شدند دوران آزادگی بود که سالها انواع شکنجه های دژخیمان رژیم بعثی را تحمل کردند در نهایت با ایثار و مقاومت خود دشمن بعثی را به اسارت خود درآوردند.

عفت در پوشش ، نگاه و ارتباطات عامل اصلاح جامعه

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی با توصیه نمازگزاران جمعه به رعایت تقوی گفت:بر اساس مفاد آیات و روایات انسان با تقوا توانگر بدون ثروت ،قدرتمند بدون ایل و تبار و رها شده از تنهایی بدون وجود مأنوس است.

خطیب در ادامه موضوع عفت از دیدگاه اسلام را مورد بررسی قرار داد و با تمسک به روایات متعدد عفت در معاشرتها ، ارتباطات جنسی ،عفت در پوشش و عفت در نگاه کردن را از جمله مظاهر و مصادیق عفت برشمرد که در اصلاح جامعه از نارساییها و ناهنجارییهای اجتماعی نقش اساسی و سرنوشت ساز دارد.

وی با انتقاد از شرایط حاکم بر جامعه بویژه مراکز آموزش عالی از مسئولان مربوطه خواست در جهت حاکم ساختن عفت اسلامی در جامعه به وظایف قانونی و شرعی خود هر چه بیشتر عمل کنند.

تمسک به اسلام ناب رمز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه

خطیب با اشاره به ۲۳ مرداد روز پیروزی حزب الله لبنان به رژیم اشغالگر قدس در جنگ ۳۳ روزه گفت:این پیروزی از این جهت دارای ارزش و اهمیت است که اسرائیل در جنگ معروف به ۶ روزه اعراب و اسرائیل توانست در طول چند روز تمامی نیروهای هوایی و زمینی چند کشور اسلامی را زمین گیر و نابود کند.

و شرم الشیخ،صحرای سینا،بلندیهای جولان،قنیطره،خلیج عقبه،کانال سوئز و غزه را به اشغال خود درآورد .همان اسرائیل در برابر مقاومت حزب الله شکست مفتضحانه خورده و به این شکست نیز اقرار می کند که در سطح جهان همانند بمب اتم صدا کرد.

رمز این پیروزی را باید در تمسک مقاومت به اسلام ناب محمدی(ص) و فرهنگ اهل بیت(ع) جستجو کرد و عوامل شکست آن روزه اعراب را باید در اصالت دادن به ملیت عربی،جنگ برای سرزمین و فراموش کردن آموزه های دینی جستجو کرد.

اسلام با حمایت از فرزند دختر بر تفکر منحط جاهلی خط بطلان کشید

حجت الاسلام شکوری با تبریک روز اول ذی القعده میلاد حضرت معصومه(ع)، روز دختر و آغاز هفته حج و دهه کرامت گفت:در فرهنگ منحط جاهلی قبل از اسلام وجود فرزند دختر یک نوع ننگ و سرافکندگی محسوب می شد و بعضا دختران را زنده به گور می کردند لکن پیامبر بزرگوار بصورت جدی با این پدیده شوم به مبارزه پرداخت و از حقوق زنان و دختران دفاع کرد و به فرهنگ و اندیشه غلط جاهلی خط بطلان کشید و خداوند نیز نسل او را از طریق حضرت فاطمه(س) به کل جهان گسترش داد و نگه داشت.

سفرهای دوره ای وزیر خارجه و پیام همگرایی در منطقه

حجت الاسلام شکوری با اشاره به سفرهای دوره ای اخیر جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه به کشورهای منطقه یعنی کویت،قطر،عراق،سوریه،لبنان،پاکستان و در ادامه ترکیه،هند و روسیه اظهار داشت این سفرها پس از توافقنامه هسته ای پیامهای متعددی دارد از جمله پیام همگرایی با کشورهای منطقه و همکاری در مقابله با تروریسم،افراط گرایی،فرقه گرایی و مشارکت در حل بحران کشورهای سوریه،یمن و بحرین و ابلاغ پیام جمهوری اسلامی بر دوستان منطقه ای مبنی بر عدم تغییر مواضع جمهوری اسلامی در مبارزه با استکبار جهانی ،رژیم صهیونیستی و حمایت و دفاع از حقوق ملل اسلامی در منطقه