یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - الأحد 23 ربيع ثاني 1443

(۱۳۹۴/۱۱/۲۹) رعایت نکردن اصول اخلاقی در شأن یک نامزد انتخاباتی نیست

امام جمعه خوی گفت: رعایت نکردن اصول اخلاقی در شأن یک نامزد انتخاباتی که در نظام جمهوری اسلامی رقابت می‌کند نیست و یکی از دلایل این پدیده زشت برخورد نکردن با متخلفان است. حجت‌الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خویاظهار داشت: هر کس در داخل این نظام بخواهد مسئولیتی بپذیرد باید […]


امام جمعه خوی گفت: رعایت نکردن اصول اخلاقی در شأن یک نامزد انتخاباتی که در نظام جمهوری اسلامی رقابت می‌کند نیست و یکی از دلایل این پدیده زشت برخورد نکردن با متخلفان است
.

حجت‌الاسلام سیدرضی موسوی شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خویاظهار داشت: هر کس در داخل این نظام بخواهد مسئولیتی بپذیرد باید در چارچوب آموزه‌های دینی عمل کند و کسانی که از فیلترهای قانونی می‌گذرند قطعا صلاحیت عمومی آنها مورد تایید مراجع قانونی است.

وی افزود: با وجود صلاحیت عمومی مردم نیز باید خوب موضوع را متوجه شوند و به‌خوبی جریان‌ها و اشخاص را رصد کنند چون کسی که به مجلس شورای اسلامی می‌رود رسالت‌های سنگینی برعهده می گیرد که بالا‌ترین آن قانون‌گذاری است و باید کسی این مسئولیت را برعهده گیرد که در بر‌ترین جایگاه باشد.

امام جمعه خوی تصریح کرد: هر فردی که در این کشور زندگی می‌کند باید در پای صندوق‌های رای حاضر شود چرا که نظام ما یک نظام مردمی است و با خون همین مردم به وجود آمده است و مردم خودشان دین خود را نسبت به خون‌های ریخته شده شهیدان با حضور خود در پای صندوق‌های رای ادا می‌کنند.

وی بیان کرد: هیچ امام جمعه‌ای حق ندارد به طور مستقیم در انتخابات دخالت کند و فقط وظیفه دارد تا معیار‌ها و شاخص‌ها را بیان کند تا مردم راهنمایی شوند.

شکوری گفت: نفوذ می‌تواند در بین نخبگان و مردم عادی نیز وجود داشته باشد بنابر این همه باید مواظب باشیم و توده مردم را در این خصوص هوشیار کنیم چرا که تاثیرات نفوذ به مرور زمان در جامعه پدیدار می‌شوند و جامعه را به نابودی بکشد.