دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - الإثنين 24 ربيع ثاني 1443

(۱۳۹۵/۰۵/۰۲) برگزاری کنسرت کار فرهنگی محسوب نمی‌شود

امام جمعه خوی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب برگزاری کنسرت کار فرهنگی محسوب نمی‌شود بنابراین متولیان فرهنگی در ادارات محتلف باید حافظ اعتقادات مذهبی مردم باشند. حجت الاسلام و المسلمین سید رضی شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خوی، با اشاره به برگزاری کنسرت‌هایی در شهرستان خوی اظهار […]

امام جمعه خوی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب برگزاری کنسرت کار فرهنگی محسوب نمی‌شود بنابراین متولیان فرهنگی در ادارات محتلف باید حافظ اعتقادات مذهبی مردم باشند.

حجت الاسلام و المسلمین سید رضی شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خوی، با اشاره به برگزاری کنسرت‌هایی در شهرستان خوی اظهار داشت: جدا از مسئله محتوا و مجوز کنسرت‌ها آن چیزی که مهم‌ است فاصله زمانی برگزاری آن از عید سعید فطر است به‌ویژه آنکه در بعضی کشور‌ها همچون ترکیه در گرامی‌داشت این روز، آن را جزو تعطیلات رسمی خود قرار داده اند.

وی با اشاره به سابقه درخشان مذهبی خوی تصریح کرد: زمان برگزاری برنامه‌ها خیلی مهم است، در شهر مذهبی و دینی همچون خوی و با وجود چهار حوزه علمیه، برگزاری دو کنسرت در دو هفته بعد از عید فطر چه معنی دارد؟

امام جمعه خوی با تاکید بر حفظ ارزش‌های اسلامی در جامعه اسلامی افزود: یک روز بعد از عید فطر، در این شهر با گسترده‌ترین تبلیغات کنسرت برگزار می‌شود، معنی این کار یعنی چه؟ این یک نوع دهن‌کجی به ارزش‌های اسلامی در جامعه محسوب می‌شود.

وی در مورد مشکلات تبلیغات مراسم‌های مذهبی بیان کرد: برای تبلیغات و اعلام عمومی مراسم دینی، عزاداری‌ها و سایر مناسک مذهبی به بهانه تخریب چهره عمومی شهر اجازه داده نمی‌شود اما برای این کنسرت‌ها بیش از یک هفته تمام شهر را پر از بنر خواننده و نوازنده می‌کنند.

شکوری با یادآوری فرمایش مقام معظم رهبری در موارد مختلف و اخیرا در ملاقات با دانشجویان در مورد کنسرت‌ها گفت: طبق فرموده رهبری برگزاری کنسرت، کار فرهنگی محسوب نمی‌شود که بعضی از افراد آن را یک برنامه فرهنگی معرفی می‌کنند.

وی با تاکید بر اعتراض مردم به برگزاری این کنسرت‌ها اظهار داشت: مردم بارها اعتراض خود را در مورداین برنامه‌ها به دفتر امام جمعه، شخص من و نیز سایر علما و روحانیون خوی بارها اعلام کرده‌اند که در این خصوص با انعکاس نظر آنان به مسئولین و نیز رسانه‌ای کردن، انسان‌هایی که غفلت کرده‌اند متوجه شوند.

امام جمعه خوی با توصیه با مسئولان در مورد کنسرت‌ها اظهار داشت: مسئولان و برگزارکنندگان این مراسم‌ها باید جایگاه شهرستان‌ها و مسائل مذهبی و دینی را رعایت کنند تا افراط و تفریطی صورت نگیرد.