یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - الأحد 1 جماد أول 1443

(۱۳۹۶/۰۴/۱۴) سوء برداشت برخی جریانهای سیاسی از حقوق شهروندی مصداق نفوذ است

حجت الاسلام سید رضی موسوی شکوری، امام جمعه خوی در گفت و گو با رسا: حقوق شهروندی در آیات قرآن، احادیث اهل بیت(ع) و سیره آنان به ویژه در دستورالعمل های حکومتی امیرمؤمنان(ع) به خصوص در عهدنامه مالک اشتر کاملا تبیین شده است و اصول کلی آن در قانون اساسی جمهوری اسلامی به تصویب رسیده […]

IMG_7484.jpg

IMG_7484.jpg

حجت الاسلام سید رضی موسوی شکوری، امام جمعه خوی در گفت و گو با رسا:

حقوق شهروندی در آیات قرآن، احادیث اهل بیت(ع) و سیره آنان به ویژه در دستورالعمل های حکومتی امیرمؤمنان(ع) به خصوص در عهدنامه مالک اشتر کاملا تبیین شده است و اصول کلی آن در قانون اساسی جمهوری اسلامی به تصویب رسیده است.

در طول سالیان متمادی سیره جمهوری اسلامی در برخورد با اقشار مختلف به ویژه با اقلیت های مذهبی و دینی بر مبنای حقوق شهروندی بوده است.

اینکه اخیراً عده ای تلاش می کنند موضوع حقوق شهروندی را برجسته سازند با هدف حقوق شهروندی اسلامی نیست بلکه می خواهند افکار، اندیشه ها و حقوق وارداتی غرب را در جامعه ترویج دهند که ضروری است اقشار جامعه به ویژه متولیان امور و مسؤولان فرهنگی در این زمینه هوشیار باشند.

بنده که به عنوان امامت جمعه و جماعت و یا کلا در مساجد در ارتباط با مردم هستیم و مسؤولیت هایی از قبیل شوراهای فرهنگ عمومی ،ستادهای احیا و… را برعهده داریم به این نتیجه رسیده ایم که بعضی از جریان های سیاسی از واژه هایی همانند حقوق شهروندی و آزادی سوءبرداشت دارند.

اگر تعبیر و تفسیر برخی جریان های سیاسی از آزادی و حقوق شهروندی در جامعه عملی شود باید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه تعطیل کنیم و یا اگر در ماه رمضان کسی علنا روزه خواری کرد نباید با آنان برخورد شود چون مخالف آزادی و حقوق شهروندی است.

متاسفانه با گذشت زمان این قبیل تفکرات انحرافی در جامعه بیشتر می شود و به نظر بنده این همان نفوذی است که سالیان متمادی است که رهبر معظم انقلاب به مسؤولان و مدیران جامعه به ویژه دولت مردان نهیب می زنند.